Kampanja ‘Kino për qytetin’ kalon pragun fillestar prej 35% për fitimin e fondeve!

28.11.2018 14:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kampanja ‘Kino për qytetin’ kalon pragun fillestar prej 35% për fitimin e fondeve!

Kampanja ‘Kino për qytetin’ e cilla filloi 15 ditë më parë me datën 14 nëntor, ka kaluar pragun fillestar prej 35% të
shumës totale për të pasur një kampanjë të suksesshme në platformën KosovaIdeas.
Kinema Jusuf Gërvalla së bashku me Anibar kanë arritur të sigurojnë 36% të shumës totale falë ndihmës së
komunitetit, miqëve, organizatave të ndryshme, partnerëve, dhe njerëzve të vullnetit të mirë. Anibar u është
falmenderues të gjithë mbështetësve të cilët kanë kontribuar dhe posaqërisht fondacioneve Unë e Du Kosoven dhe
Ipko Foundation pa kontributin e të cilave ky sukses nuk do të ishte i mundur. Gjatë ditëve në vijim kanë mbetur të
sigurohen edhe 64% të shumës totale për të siguruar fondet e nevojshme për implementimin e projektit të
paraparë të kampanjës dhe realizimin e qëllimit të saj.
Kampanja ‘Kino për qytetin’ e nisur nga Anibar ka për qëllim rifunksionalizimin e Kinemasë Jusuf Gërvalla, një
ndërtesë me trashëgimie kulturore, shtëpia e Festivalit Ndërkombëtar të Filmit të Animuar Anibar, dhe me anë të
kësaj kampanje një qendër kulturore shumë funksionale në shërbim të komunitetit.
Shuma e mbledhur nga kampanja do të ndihmojë në renovimin e kinemasë të cilat do të përfshijnë intervenime
infrastrukturale bazike dhe krijimin e një hapësire me përdorim më të mirë dhe funksional. Kjo fushatë do të
sigurojë asistencen e nevojshme që duhet për ta bërë kinemanë një hapësirë të filmit, artit, kulturës, dhe
shoqësisë civile duke përmirësuar jetën shoqërore dhe kulturore të qytetarëve.
Pas kalimit të pragut fillestar, të gjitha mjetet e mbledhura gjatë 30 ditëve në vazhdim do të implementohen në
realizimin e kampanjës. Të gjitha informacionet mbi kampanjën dhe mënyrën për të ndihmuar mund të i gjeni në
faqet e Anibar, Kinema Jusuf Gërvalla, apo KosovaIdeas dhe në linkun e mëposhtëm/Infosot/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


17 të vdekur dhe 599 raste të reja me COVID-19

17 të vdekur dhe 599 raste të reja me COVID-19

Kryetari i Ferizajt jep detaje për arrestimin e 12 personave, në mesin e tyre 8 zyrtarë komunalë

Kryetari i Ferizajt jep detaje për arrestimin e 12 personave, në mesin e tyre 8 zyrtarë komunalë

Shefi i BE-së në Kosovë reagon pas zgjedhjes së drejtorit të ri të AKI-së

Shefi i BE-së në Kosovë reagon pas zgjedhjes së drejtorit të ri të AKI-së

Ministrja Haxhiu priti në takim shefin e misionit të OSBE-së, diskutojnë për adresimin e krimeve të luftës

Ministrja Haxhiu priti në takim shefin e misionit të OSBE-së, diskutojnë për adresimin e krimeve të luftës

Në fundjavë nis vaksinimi për punonjësit e sistemit të hotelerisë në Shqipëri

Në fundjavë nis vaksinimi për punonjësit e sistemit të hotelerisë në Shqipëri

Rrënohet një mbindërtim ilegal në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë

Rrënohet një mbindërtim ilegal në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë

Nis largimi i zyrave të partive politike nga pronat e komunës, Totaj: Pushteti i VV-së s’pati konsideratë

Nis largimi i zyrave të partive politike nga pronat e komunës, Totaj: Pushteti i VV-së s’pati konsideratë

Arrestohet Vali Corleone, në shtëpi i konfiskohen armë e kokainë

Arrestohet Vali Corleone, në shtëpi i konfiskohen armë e kokainë

Institucionet shëndetësore publike dhe private të bashkëpunojnë në digjitalizimin e kujdesit shëndetësor

Institucionet shëndetësore publike dhe private të bashkëpunojnë në digjitalizimin e kujdesit shëndetësor

Të hënën hapen gastronomia dhe qendrat tregtare, masat tjera po rishikohen

Të hënën hapen gastronomia dhe qendrat tregtare, masat tjera po rishikohen

KDI thirrje Kurtit e Osmanit: Vazhdimi i dialogut me Serbinë mos ta gjejë Kosovën pa strategji dhe platformë

KDI thirrje Kurtit e Osmanit: Vazhdimi i dialogut me Serbinë mos ta gjejë Kosovën pa strategji dhe platformë

Kurti thotë se shteti duhet ta shtojë kujdesin për personat me nevoja të veçanta

Kurti thotë se shteti duhet ta shtojë kujdesin për personat me nevoja të veçanta

Kryetarët e Komunave tregojnë se çfarë i kërkuan ministrit Vitia: Na tha se 90 % të kërkesave do t’i marrë parasysh

Kryetarët e Komunave tregojnë se çfarë i kërkuan ministrit Vitia: Na tha se 90 % të kërkesave do t’i marrë parasysh

Arrestohen 12 persona në Ferizaj, dyshohen për keqpërdorim të pozitës zyrtare

Arrestohen 12 persona në Ferizaj, dyshohen për keqpërdorim të pozitës zyrtare

Rikthehet ideja e ndryshimit të kufijve, mediumi slloven publikon letrën për ndarje të Bosnjës e bashkim Kosovë-Shqipëri

Rikthehet ideja e ndryshimit të kufijve, mediumi slloven publikon letrën për ndarje të Bosnjës e bashkim Kosovë-Shqipëri

Paralajmërojnë gastronomët: Asgjë s’ka ndodhë çka pritet të ndodhë nëse nuk e hapim verën

Paralajmërojnë gastronomët: Asgjë s’ka ndodhë çka pritet të ndodhë nëse nuk e hapim verën