Justin Bieber anulon koncertet për shkak të paralizës në fytyrë

11.06.2022 22:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Justin Bieber anulon koncertet për shkak të paralizës në fytyrë

Justin Bieber po lufton me një sëmundje të rrallë që shkakton paralizë të fytyrës, e cila e ka detyruar atë të anulojë koncerte të shumta.

Këngëtari i “One Time”, 28 vjeç, njoftoi të premten se vuan nga sindroma “Ramsay Hunt”, e cila ndodh kur virusi i herpesit synon një nerv të fytyrës pranë njërit vesh dhe bllokon lëvizjen në gjysmën e fytyrës te individi.

“Siç mund ta shihni, ky sy nuk po pulson. Unë nuk mund të buzëqesh në këtë anë të fytyrës sime. Kjo vrimë e hundës nuk mund të lëvizë”, tha Bieber në një video në Instagram në të cilën ai demonstroi mungesën e lëvizjes në anën e djathtë të fytyrës së tij.

“Kam një paralizë të plotë në njërën anë të fytyrës sime”, deklaroi ai.

Bieber kishte anuluar disa koncerte në vendin e tij në Kanada ditët e fundit, duke i lënë fansat të zhgënjyer.

“Për ata që janë të frustruar nga anulimet e mia të shfaqjeve të ardhshme, unë thjesht nuk jam në gjendje fizikisht, t’i bëj ato”, tha ai.

Bieber tha se ai po bënte ushtrime për të rifituar lëvizjet në anën e djathtë të fytyrës. Sindroma “Ramsay Hunt” zgjat mesatarisht rreth tre javë.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dueti më i ri nga Ledri e Lluni “Narcos Albania”

Dueti më i ri nga Ledri e Lluni “Narcos Albania”

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Johnny Depp i ndodh e papritura me rrjetet sociale

Johnny Depp i ndodh e papritura me rrjetet sociale

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Snapchat po punon në një abonim me pagesë – mund ta shihni se kush i ka shikuar ‘storjet’ më shumë se një herë

Snapchat po punon në një abonim me pagesë – mund ta shihni se kush i ka shikuar ‘storjet’ më shumë se një herë