Jude Bellingham nën hetime pas komenteve për kurdisje të ndeshjeve gjatë një interviste pas ndeshjes

05.12.2021 22:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Jude Bellingham nën hetime pas komenteve për kurdisje të ndeshjeve gjatë një interviste pas ndeshjes

Mesfushori i Borussia Dortmundit, Jude Bellingham është nën hetime nga DFB për komentet pas ndeshjes të bëra në lidhje me gjyqtarin Felix Zwayer pas humbjes së skuadrës kundër Bayern Munich.

Arbitri hodhi poshtë ankesat për penallti nga një mori lojtarësh të Dortmundit pasi Marco Reus u rrëzua në zonë nga Lucas Hernandez.

Zyrtari gjerman dha një penallti për Bayernin në minutën e 77-të për një prekje me dorë nga qendërmbrojtësi i Dortmundit, Mats Hummels.

Robert Lewandowski shënoi nga pika e bardhë dhe liderët e Bundesligës morën të tre pikët në The Westfalenstadion.

Pas fishkëllimës së plotë, Bellingham ishte shumë kritik ndaj referimit të Zwayerit për ndeshjen e së shtunës në Bundesligë.

“Për mua nuk ishte një penallti, e dini?”, ai i tha radios norvegjeze Viaplay Fotball.

Image credit: PA

“Hummels as nuk po e shikonte topin dhe po luftonte për ta marrë atë. Ai e godet atë dhe nuk mendoj se ai e bëri me qëllim”.

“Mund të shikoni shumë vendime në lojë… ju caktoni një gjyqtar që ka kurdisur ndeshjen, çfarë prisni?”.

Tani, vëzhguesi i arbitrave të Federatës Gjermane të Futbollit, Marco Haase, ka paraqitur një ankesë kundër Bellingham për ato komente të bëra në intervistën e tij pas ndeshjes, sipas BILD.

Anton Nachreiner, i cili është kreu i komitetit të kontrollit të FA gjermane, ka konfirmuar që atëherë 18-vjeçari është nën hetime.

“Komiteti i kontrollit do të shqyrtojë deklaratën e lojtarit të Dortmundit Jude Bellingham për lidhjen e saj me ligjin penal sportiv”, ka thënë ai.

Zwayer u përjashtua në vitin 2005 për gjashtë muaj, pasi ishte zbuluar se kishte kurdisur ndeshje në Bundesliga 2. /Telegrafi/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Jude Bellingham nën hetime pas komenteve për kurdisje të ndeshjeve gjatë një interviste pas ndeshjes

Jude Bellingham nën hetime pas komenteve për kurdisje të ndeshjeve gjatë një interviste pas ndeshjes

Cuadrado realizon një nga golat më të bukur të këtij viti

Cuadrado realizon një nga golat më të bukur të këtij viti

Orteku në Austri vret pilotin 19-vjeçar të Motcrossit

Orteku në Austri vret pilotin 19-vjeçar të Motcrossit

Sonte pritet të lëshohet në punë Blloku A4 i Termocentralit ‘Kosova-A’

Sonte pritet të lëshohet në punë Blloku A4 i Termocentralit ‘Kosova-A’

Aplikimi për shtesa të fëmijëve, lejohet edhe për këto raste të veçanta

Aplikimi për shtesa të fëmijëve, lejohet edhe për këto raste të veçanta

“Ngritja enorme e çmimeve dhe jostabiliteti ekonomik”, AAK-ja mban tryezë diskutimi

“Ngritja enorme e çmimeve dhe jostabiliteti ekonomik”, AAK-ja mban tryezë diskutimi

Mashtrimi i qytetarëve me telefona nga shitësit e Mobil Shop-ave (VIDEO)

Mashtrimi i qytetarëve me telefona nga shitësit e Mobil Shop-ave (VIDEO)

Nga nesër ndryshon gjithçka rreth termineve për viza pune në Gjermani, kështu mund të aplikoni

Nga nesër ndryshon gjithçka rreth termineve për viza pune në Gjermani, kështu mund të aplikoni

Guvernatori Mehmeti: Rritja ekonomike gati 10%, remitencat deri në 15% më shumë

Guvernatori Mehmeti: Rritja ekonomike gati 10%, remitencat deri në 15% më shumë

Kryetari i BCCK takohet me të dërguarin e kryeministrit për tregti në Ballkanin Perëndimor

Kryetari i BCCK takohet me të dërguarin e kryeministrit për tregti në Ballkanin Perëndimor

Jasharaj: Po flas nga autobusi Prishtinë – Pejë, paratë në bankë i ruaj për varrimin tim

Jasharaj: Po flas nga autobusi Prishtinë – Pejë, paratë në bankë i ruaj për varrimin tim

KESCO: Jemi duke importuar me çmime mbi 300 euro, po e faturojmë te konsumatorët për 60 euro

KESCO: Jemi duke importuar me çmime mbi 300 euro, po e faturojmë te konsumatorët për 60 euro

Miratohet buxheti për vitin 2022 – opozita e kundërshton, Murati e vlerëson të balancuar

Miratohet buxheti për vitin 2022 – opozita e kundërshton, Murati e vlerëson të balancuar

A do të ketë rritje çmimesh pas Vitit të Ri, flet Ramiz Kelmendi

A do të ketë rritje çmimesh pas Vitit të Ri, flet Ramiz Kelmendi

ATK-ja synon që deri në fund të vitit të grumbullojë 596 milionë €, rritet numri i punëtorëve të formalizuar

ATK-ja synon që deri në fund të vitit të grumbullojë 596 milionë €, rritet numri i punëtorëve të formalizuar

Bajrami: Qeveria të mos krekoset në fushatë për rritjen ekonomike, nuk ka merita

Bajrami: Qeveria të mos krekoset në fushatë për rritjen ekonomike, nuk ka merita