Joe Hart, ja sa pritje bëri mbrëmë

E publikuar: 19/03/2015 11:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Portieri i Manchester Cityt, Joe Hart u tregua i pabesueshëm në ndeshjen ndaj Barcelonës, edhe pse në fund ekipi i tij u eliminua.

Po të mos ishte portieri anglez, City do deklasohej në Camp Nou, por për fat aty kishte ‘gladiatorin’ Hart. Ai bëri 10 pritje në një ndeshje dhe këtë nuk e ka bërë askush që nga viti 2013 në Ligën e Kampionëve, kur me 5 nëntor, Casillas bëri po aq pritje në ndeshjen ndaj Juventusit./veqsport.com/