Ja pse duhet të praktikosh seksin anal (Foto +18)

E publikuar: 17/03/2015 23:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Mos u mashtroni se seksi anal mund të jetë kënaqësi vetëm e meshkujve. Ai, gjithashtu, mund të jetë shumë stimulativ edhe për femrat! Anusi ka plot nerva dhe femrat mund të përjetojnë orgazëm vetëm shkaku i kënaqësive që sjell seksi anal për to…

Filloni ngadalë

Jepni vetes kohë për relaksim dhe për eksperimente. Bisedoni me partnerin – ky është çelësi që çon te kënaqësia anale. Ushtroni shtrëngimin dhe lirimin e muskujve tuaj analë. Provoni së pari me gisht, të cilin paraprakisht duhet ta lyeni mirë. Vendoseni gishtin horizontalisht në anus. Ngadalë dhe butë futeni gishtin brenda, sikur e futni në diçka që thuhet shumë lehtë, transmeton Telegrafi.

Lyejeni anusin

Përdorni latex prezervativë që të mbroheni nga sëmundjet e transmetueshme seksuale. detyrimisht përdorni ndonjë pomadë apo lëng për lyrje. Sa më e ngjashme me ujin të jetë ajo tretësirë, aq më mirë. Kur mendoni se keni hedhur mjaft tretësirë të lëngshme në anus, futni edhe pak. Provoni të përjetoni orgazëm para se të fillojnë kënaqësitë anale. Eksperimentoni me penis-lodër.

Përgjithësisht, mos i kombinoni latex prezervativët me lubrikantë të bazuar në tretësira të ndryshme ose në pomada. Ky është gabim (kështu shkruan edhe në cilindo paketim të kondomëve latex). Lubrikantët e tillë e bëjnë latex-in shumë më të fortë dhe joelastik. Latex-i pastaj shqyhet më lehtë dhe kështu bëhet mjet i pasigurt mbrojtjeje për ju.

Bisedoni për seksin anal

Merrni frymë thellë. Kjo ju ndihmon ta kontrolloni veten dhe hyrjen e penisit në zgavrën tuaj anale e bën më të lehtë. Bisedoni me partnerin për lëvizjet që mund të bëni dhe për atë sa thellë dëshiron ajo t’ia rrasni penisin brenda në vrimën anale.

Tregoni partnerit çka dëshironi e çka jo. Nëse e ndjeni veten keq, pritni pak dhe provoni më vonë. Pak gjakderdhje është normale. Nëse gjakderdhje është më e madhe se disa pika, ndaloni menjëherë.

Pozita për kënaqje anale

Rektumi nuk është në formë të vaginës, prandaj provoni pozita të ndryshme. Prej anash: kjo është mënyra më e mirë për fillestarë. I jep femrës mundësi më të madhe të kontrollit të penetrimit. Pozita misionare: mundëson intimitet dhe – shikim në fytyrë të partnerit. Femra shtrihet në shpinë dhe mashkulli kryen penetrimin nga maja. Nga prapa: kjo mënyrë lejon penetrimin më të thellë. Gjithashtu, në këtë pozitë penisin hyn më së miri në vrimën anale. Edhe kjo quhet “stili i qenit”.

Çlirohuni dhe kënaquni

Gjeni mënyrën që ju kënaq më së shumti dhe kërkoni nga partneri që kështu të veprojë më shpesh. Është mirë ta stimuloni klitorisin gjatë kohës së penetrimit anal. Kënaquni në reagimet e trupit tuaj derisa partneri ua fut penisin thellë e më thellë në anus. Për meshkujt një këshillë: mos e futni penisin herë në anus e herë në vaginë. Kjo mund të shkaktojë infektime të ndryshme.

Këshilla

Është fare normale t’ju paraqitet nevoja të shkoni në WC gjatë kohës së kënaqjes anale. Është më se e sigurt që pas seksit anal do të keni nevojë të shkoni në WC.

Përdorni kondomin.

Krijoni besimin e ndërsjellë me partnerin tuaj dhe bisedoni lirshëm për seksin anal. Vetëm kështu, seksi anal do të bëhet një pjesë e kënaqësisë suaj seksuale dhe lojë e mirë për të thyer monotoninë në seks.