IPKO, sot do të fillojë me ofrimin e shërbimit të ri dhe modern CatchUP TV

11.03.2015 17:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

CatchUp TV mundëson ri-shikimin e përmbajtjes së preferuar edhe 48 orë pas transmetimit fillestar në ndonjërin prej 10 kanaleve të përzgjedhura televizive

IPKO ka njoftuar se prej sot do të fillojë me ofrimin e shërbimit të ri dhe modern – CatchUP TV, me të cilin edhe njëherë do ta rikonfirmojë pozicionin e saj si ofruesi më i madh dhe më inovativ i televizionit kabllor digjital në Kosovë. CatchUp TV do të ofrohet falas për të gjithë përdoruesit e saj.

Catch Up TV ua mundëson përdoruesve të televizionit kabllor digjital të IPKO-së t’i shikojnë programet e tyre preferuara edhe brenda 48 orëve pasi ato të kenë përfunduar, pa pasur nevojë t’i incizojnë ato.Displaying 11027461_1016232418406899_8134049761297547627_n.jpg

“Ne besojmë se përdoruesit tanë duhet ta kenë lirinë që ta zgjedhin kohën dhe përmbajtjen që ata duan ta shohin në televizion. Dhe pikërisht, CatchUp TV do tu jap atyre lirinë e plotë në përzgjedhjen e përmbajtjes në televizion, pa marrë parasysh kohën kur një ngjarje e rëndësishme televizive transmetohet”. “Prandaj jemi shumë të lumtur që kemi arritur që përdoruesve tanë tu ofrojmë edhe një inovacion që ua bën jetën e tyre më të lehtë” ka thënë Robert Erzin, drejtor ekzekutiv në kompaninë IPKO.  

CatchUp TV ofrohet në resiverin e ri SmartBox përmes mënysë “Catch Up TV”,  ku janë të listuara të gjitha kanalet që ofrojnë këtë shërbim, e brenda kanalit listohen të gjitha programet e regjistruara.

Përmes guidës (EPG) përdoruesit mund të navigojnë në të majtë, dhe të zgjedhin shikimin e programit që ka përfunduar. SmartBox duhet të jetë i lidhur në internet.

Lista e kanaleve televizive nga të cilat përmbajtja mund të kthehet 48 orë prapa: TV21, Klan Kosova, Top Channel, TV Klan, Alsat M, Hits, Aksion, T Plus, Explorer Shkence dhe Explorer Nature.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Snapchat po punon në një abonim me pagesë – mund ta shihni se kush i ka shikuar ‘storjet’ më shumë se një herë

Snapchat po punon në një abonim me pagesë – mund ta shihni se kush i ka shikuar ‘storjet’ më shumë se një herë

Interneti i shpejtë i Elon Musk së shpejti edhe në Kosovë

Interneti i shpejtë i Elon Musk së shpejti edhe në Kosovë

Njihuni me aeroplanin i cili mund të qëndrojë për muaj të tërë në ajër

Njihuni me aeroplanin i cili mund të qëndrojë për muaj të tërë në ajër

Adobe do të ofrojë një version falas të Photoshop për shfletues

Adobe do të ofrojë një version falas të Photoshop për shfletues

Elon Musk do të takohet për herë të parë me stafin e Twitter, punëtorët e kanë rastin t’i bëjnë pyetje

Elon Musk do të takohet për herë të parë me stafin e Twitter, punëtorët e kanë rastin t’i bëjnë pyetje

Apple me laptop të ri

Apple me laptop të ri

Metoda e re e mashtrimit në Whatsapp

Metoda e re e mashtrimit në Whatsapp

Telegrami jep informacione për përdoruesit

Telegrami jep informacione për përdoruesit

Versioni i parë syzeve AR nga Meta do të jetë vetëm për zhvilluesit

Versioni i parë syzeve AR nga Meta do të jetë vetëm për zhvilluesit

iPhone i ardhshëm mund të ketë një veçori që e kanë telefonat Android

iPhone i ardhshëm mund të ketë një veçori që e kanë telefonat Android

Samsung do ta ofrojë në treg telefonin Galaxy Z Fold 4 me 1 TB memorie

Samsung do ta ofrojë në treg telefonin Galaxy Z Fold 4 me 1 TB memorie

Google detyrohet të paguajë mbi 500 mijë dollarë për shpifje

Google detyrohet të paguajë mbi 500 mijë dollarë për shpifje

Anija kozmike “Shenzhou-14” lidhet me modulin bazë të stacionit hapësinor

Anija kozmike “Shenzhou-14” lidhet me modulin bazë të stacionit hapësinor