Instagram mund të jetë duke testuar efekte të reja në aplikacion

30.04.2018 19:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Instagram mund të jetë duke testuar efekte të reja në aplikacion

Një buton “mute” dhe një mori karakteristikash të tjera mund të jenë opsionet e reja të Instagram. Përdoruesi i Twitter @wongmjane ka postuar rreth testeve të ndryshme që Instagram ka kryer ose po kryer aktualisht. Jane Wong është me sa duket një student i shkencave kompjuterike që duket të jetë duke kërkuar përmes kodeve të aplikacionit.

Instagram deklaroi se nuk ka “asgjë për të ndarë në këto momente”, lidhur me testet e dukshme. Ndërkohë që opsionet janë të pakonfirmuara deri më tani, është të paktën një lajm i mirë që Instagram po mendon për përmirësimin e platformës me disa nga këto ndryshime.

Më poshtë po japim disa nga opsionet e reja që supozohet të zbulohen nga Instagram:

  • Reagimet për stories – me sa duket njerëzit mund të reagojnë live në instastory ashtu siç ndodh në Facebook

  • Regjistrimi në modalitetin Slow-Mo – çdo bloger është i apasionuar pas modalitetit slow-mo dhe ky opsion do tu vijë për ndihmë të gjithë atyre që nuk e kanë këtë opsion në telefon apo thjesht nuk duan të përdorin opsionin e telefonit.

  • Butoni ‘mute’ për profilet – më në fund mendohet të sillet opsioni ku mund të zgjidhet të mos shikohen postimet e një profili pa qenë nevoja të fshihet komplet

  • Instastory mund të vendosen në një kalendar – për momentin egziston një arkiv i thjeshtë i postimeve të vjetra që nuk është shumë i lehtë të navigohet. Mendohet që Instagram do të sjellë kalendarin e postimeve. /PCWorld Albanian

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Kina do të ketë mbi 300 milionë automobila të regjistruar deri në fund të vitit

Kina do të ketë mbi 300 milionë automobila të regjistruar deri në fund të vitit

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur