Hearn zbulon shumën e majme për të cilën Joshua do e lejonte përballjen e unifikuar mes Furyt dhe Usyk

06.12.2021 00:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hearn zbulon shumën e majme për të cilën Joshua do e lejonte përballjen e unifikuar mes Furyt dhe Usyk

Sipas Eddie Hearn, Anthony Joshua kërkon minimum 40 milionë funte për të lejuar Tyson Fury të luftojë Oleksandr Usyk në një përballje për titullin e kampionit të unifikuar.

AJ u mposht nga ukrainasi, pavarësisht se ishte favorit për të fituar duelin.

Në intervistën e tij pas meçit, ai dukej i bindur se do të përdorte klauzolën e tij të rimeçit dhe do të hakmerrej në vitin 2022.

Megjithatë, tani duket se Joshua ka ndryshuar mendim dhe është i gatshëm të tërhiqet nga lufta për shumën e majme parash.

Që nga fitorja e tij e jashtëzakonshme kundër Deontay Wilder në tetor, Fury ka treguar pak interes për të luftuar sfiduesin e tij të detyrueshëm në WBC, Dillian Whyte. Në vend të kësaj, ai dëshiron të mundë fillimisht Usyk dhe më pas të mbrojë rripat e tij kundër Joshuas në një superluftë gjithë-britanike.

“Nëse Joshua hyn përsëri dhe humbet, gjë që unë mendoj se do ta bëjë, kjo luftë është e vdekur për mua. Por, nëse ai më lejon të luftoj me Usyk dhe unë të mposht Usyk, atëherë do të kthehesha dhe do të përballesha me të”, deklaroi Fury.

Usyk gjithashtu e pëlqen të përballet me Furyn më pas dhe Hearn beson se është e mundur nëse Joshuas i paguhet një tarifë astronomike.

“Shtatë shifra? Një milion? Nëse doni ta bëni atë të mos luftojë me Oleksandr Usyk, duhet ta tejkaloni atë deri në 40 milionë”, potencoi promovuesi gjatë një interviste për Boxing King Media.

“Në të vërtetë, negociatat mes Joshuas dhe skuadrës së Usyk janë duke vazhduar dhe ekziston një mundësi serioze që mund të kemi një kampion të padiskutueshëm botëror në peshat e rënda në vitin 2022”.

“Për momentin ka komunikim mes dy kampeve për të thënë nëse është diçka… dhe përgjigja është se me AJ nuk është folur ende për këtë. Nëse ka një rrugë dhe një ofertë dhe ka kuptim, atëherë do të shohim, por tani për tani, janë thjesht biseda midis kampeve”, ka shtuar më tej ai. /Telegrafi/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hearn zbulon shumën e majme për të cilën Joshua do e lejonte përballjen e unifikuar mes Furyt dhe Usyk

Hearn zbulon shumën e majme për të cilën Joshua do e lejonte përballjen e unifikuar mes Furyt dhe Usyk

Qysh në ndeshjen e parë, Rangnick tregon se si duhet luajtur me presion të lartë ndaj kundërshtarit

Qysh në ndeshjen e parë, Rangnick tregon se si duhet luajtur me presion të lartë ndaj kundërshtarit

Shumë punëtorë mbetën pa punë gjatë vitit 2021, pritet që shkalla e varfërisë në vend të rritet edhe më shumë

Shumë punëtorë mbetën pa punë gjatë vitit 2021, pritet që shkalla e varfërisë në vend të rritet edhe më shumë

Jude Bellingham nën hetime pas komenteve për kurdisje të ndeshjeve gjatë një interviste pas ndeshjes

Jude Bellingham nën hetime pas komenteve për kurdisje të ndeshjeve gjatë një interviste pas ndeshjes

Cuadrado realizon një nga golat më të bukur të këtij viti

Cuadrado realizon një nga golat më të bukur të këtij viti

Orteku në Austri vret pilotin 19-vjeçar të Motcrossit

Orteku në Austri vret pilotin 19-vjeçar të Motcrossit

Sonte pritet të lëshohet në punë Blloku A4 i Termocentralit ‘Kosova-A’

Sonte pritet të lëshohet në punë Blloku A4 i Termocentralit ‘Kosova-A’

Aplikimi për shtesa të fëmijëve, lejohet edhe për këto raste të veçanta

Aplikimi për shtesa të fëmijëve, lejohet edhe për këto raste të veçanta

“Ngritja enorme e çmimeve dhe jostabiliteti ekonomik”, AAK-ja mban tryezë diskutimi

“Ngritja enorme e çmimeve dhe jostabiliteti ekonomik”, AAK-ja mban tryezë diskutimi

Mashtrimi i qytetarëve me telefona nga shitësit e Mobil Shop-ave (VIDEO)

Mashtrimi i qytetarëve me telefona nga shitësit e Mobil Shop-ave (VIDEO)

Nga nesër ndryshon gjithçka rreth termineve për viza pune në Gjermani, kështu mund të aplikoni

Nga nesër ndryshon gjithçka rreth termineve për viza pune në Gjermani, kështu mund të aplikoni

Guvernatori Mehmeti: Rritja ekonomike gati 10%, remitencat deri në 15% më shumë

Guvernatori Mehmeti: Rritja ekonomike gati 10%, remitencat deri në 15% më shumë

Kryetari i BCCK takohet me të dërguarin e kryeministrit për tregti në Ballkanin Perëndimor

Kryetari i BCCK takohet me të dërguarin e kryeministrit për tregti në Ballkanin Perëndimor

Jasharaj: Po flas nga autobusi Prishtinë – Pejë, paratë në bankë i ruaj për varrimin tim

Jasharaj: Po flas nga autobusi Prishtinë – Pejë, paratë në bankë i ruaj për varrimin tim

KESCO: Jemi duke importuar me çmime mbi 300 euro, po e faturojmë te konsumatorët për 60 euro

KESCO: Jemi duke importuar me çmime mbi 300 euro, po e faturojmë te konsumatorët për 60 euro

Miratohet buxheti për vitin 2022 – opozita e kundërshton, Murati e vlerëson të balancuar

Miratohet buxheti për vitin 2022 – opozita e kundërshton, Murati e vlerëson të balancuar