Hasani: Kryetar, leje politikën nacionale ktheju Gjilanit

11.03.2015 13:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hasani: Kryetar, leje politikën nacionale ktheju Gjilanit

Në seancën e sotme të Kuvendit Komunal të Gjilanit, kreu i komunës Lutif Haziri ka paraqitur raportin e punës për vitin 2014, ndërsa opozita në fjalën e tij ka folur me tone kritike për këtë raport. Njëri ndër ta, Bajram Hasani, anëtar i Kuvendit nga Nisma për Kosovën, ka kritikuar kryetarin për përfshirjen e madhe në politikat nacionale, duke e lënë pasdore Gjilanit.

Ai tha se kryetari edhe pas një viti po vazhdon me arsyetime të njëjta para qytetarëve duke u thirrur në borxhet e trashëguara, e që e kanë penguar në punën e tij. Por, sipas tij, kryetari i komunës po harxhon shumë energji në politikat nacionale në politikat rehabilituese në subjektin e tij, andaj edhe e ka ftuar atë të i lë këto politika nacionale, por t’i kthehet Gjilanit ku është kryetar.

“Kryetari i Komunës po harxhon energji shumë në politikat nacionale, sidomos në politikat rehabilituese të LDK-së, ku ka probleme. Ka ardhur koha që kryetari t’i kthehet Gjilanit me projekte konkrete sepse qytetarët e presin një gjë të tillë nga ai” ka thënë Hasani i NISMA-s.

Hasani që është edhe kryetar i Degës së Nisma-s për Gjilan dhe anëtar i kryesisë qendrore, ka thënë se Nisma në Gjilan ka formuar komisione adekuate dhe do ta përcjellë qeverinë komunale në çdo veprim të saj dhe se nuk do të jetë vetëm kritikuese por edhe ndihmuese me këshilla , krejt kjo për të mirën e qytetarëve. Seanca e Kuvendit po vazhdon rreth raportit të punës së kryetarit të Komunës. /2L ONLINE/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nga tani mund të transferosh para nga Zvicra në Kosovë, pa kosto

Nga tani mund të transferosh para nga Zvicra në Kosovë, pa kosto

Abrashi: Monopl City së shpejti në qytetin e Gjilanit

Abrashi: Monopl City së shpejti në qytetin e Gjilanit

“Andi Market” nuk ka të ndalur, e hap edhe një market të ri në Gjilan

“Andi Market” nuk ka të ndalur, e hap edhe një market të ri në Gjilan

Mbrojtja e  biodiversitetit, përgjegjësi për qytetërimin njerëzor

Mbrojtja e biodiversitetit, përgjegjësi për qytetërimin njerëzor

Sistemi elektronik s’funksionon, qytetari tallet duke luajtur me letra në objektin e komunës

Sistemi elektronik s’funksionon, qytetari tallet duke luajtur me letra në objektin e komunës

E rëndë: Vdes në aksident i riu nga “Arbëria” e Gjilanit, Burhan Ferati

E rëndë: Vdes në aksident i riu nga “Arbëria” e Gjilanit, Burhan Ferati

Nis ndërtimi i bibliotekës në Obiliq

Nis ndërtimi i bibliotekës në Obiliq

Në Gjilan nis normalizimi i jetës

Në Gjilan nis normalizimi i jetës

Së shpejti në qytetin e Gjilanit “KIDS ZONE“

Së shpejti në qytetin e Gjilanit “KIDS ZONE“

300 të prekur nga rriqrat në Malishevë

300 të prekur nga rriqrat në Malishevë

Pa ujë Matiçani, Taukbahçja dhe Kolovica në kryeqytet

Pa ujë Matiçani, Taukbahçja dhe Kolovica në kryeqytet

Raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

Raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

Keyetari i Gjilanit,  Haziri: Do të presë deri nesër për rezultatet e 67 mostrave

Keyetari i Gjilanit, Haziri: Do të presë deri nesër për rezultatet e 67 mostrave

Në Lipjan nuk ka më të infektuar me  koronavirus

Në Lipjan nuk ka më të infektuar me koronavirus

Mbyllen 11 lokale dhe iniciohet procedurë për 70 persona fizik në Malishevë, shkaku për mosrespektim të vendimeve gjatë pandemisë

Mbyllen 11 lokale dhe iniciohet procedurë për 70 persona fizik në Malishevë, shkaku për mosrespektim të vendimeve gjatë pandemisë

Shpend Ahmeti paralajmëroi masa: Parashihet pas pandemisë në Prishtinë, pagesat për qendër, shtrenjtimi i parkingjeve

Shpend Ahmeti paralajmëroi masa: Parashihet pas pandemisë në Prishtinë, pagesat për qendër, shtrenjtimi i parkingjeve