Haradinaj përgëzon organet e rendit për zbardhjen e rasteve të fundit kriminale

E publikuar: 01/12/2023 20:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur falënderues ndaj Policisë së Kosovës, hetuesve dhe prokurorisë për zbardhjen e shpejtë të akteve kriminale të kryera ditëve të fundit në vendin tonë.

Me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ai deklaron se në këto momente të rënda bashkëndjejmë me familjet që humbën të afërmit e tyre dhe lutemi shumë që të tilla raste mos të ndodhin më asnjëherë!

“Sukseset e organeve të rendit në zbardhjen e rasteve kriminale, sikurse rasti i grabitjes së argjendarisë në Suharekë, vrasja e vjehrrit nga dhëndrri i tij dhe së fundmi rasti i vrasjes së Liridona Murselit, e nderojnë Kosoven dhe rrisin kredibilitetin tek institucionet tona të sigurisë”, shkroi Haradinaj.