”Gruaja nuk kuptoi gjë, u qëllua me silenciator”, dinamika e vrasjes pas shpine në Shkodër

29.11.2021 22:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
”Gruaja nuk kuptoi gjë, u qëllua me silenciator”, dinamika e vrasjes pas shpine në Shkodër

“Ishim duke ecur në rrugë kur ra papritur në tokë”. E tronditur pas atentatit, kështu u shpreh gruaja e ish-deputetit Pashko Ujka, i cili mbrëmjen e sotme ndërroi jetë në spital dy orë pasi u qëllua me plumb në kurriz, raporton gazetari i “ABC” Simon Shkreli.

Fakti që u qëllua me silenciator, por edhe nxitimi nga reshjet e dendura të shiut dhe stuhia ka bërë që gruaja e Ujkës dhe vëllai të mos pikasin asgjë në lidhje me autorët.

“Nuk pamë asgjë” tha më tej ajo për grupin hetimor që ka nisur punën për të shkuar në gjurmët e autorëve të krimit. Ende nuk ka një pistë konkrete nga hetuesit. “Probleme nuk kemi pasur me askënd” u shpreh gruaja.

Kjo ishte hera e tretë që 64-vjeçari ishte vendosur në shënjestër, pasi më parë i ishin bërë dy atentate të tjera, por kishte arritur që të shpëtonte.

Ai ka shërbyer si deputet në disa legjislacione. Mes viteve 2005-2009, Ujka kaloi nga Partia Aleanca Demokratike te Partia Demokristiane e Nard Ndokës ku mbajti për disa kohë postin e kreut të grupit parlamentar.

Nga 2011 deri në 2015 Ujka ka drejtuar komunën e Velipojës për një mandat nën siglën e PS, ndërkohë që ka qenë dhe në krye të ekipit sportiv Ada.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Këta janë emrat e ambasadorëve të Kosovës në Francë, Gjermani dhe Britani të Madhe

Këta janë emrat e ambasadorëve të Kosovës në Francë, Gjermani dhe Britani të Madhe

”Gruaja nuk kuptoi gjë, u qëllua me silenciator”, dinamika e vrasjes pas shpine në Shkodër

”Gruaja nuk kuptoi gjë, u qëllua me silenciator”, dinamika e vrasjes pas shpine në Shkodër

Shpërblehet kush jep informata në kapjen e vrasësit, por numri ku duhet të lajmëroheni nuk funksionon

Shpërblehet kush jep informata në kapjen e vrasësit, por numri ku duhet të lajmëroheni nuk funksionon

Ilir Dugolli, ambasador i Kosovës në SHBA?

Ilir Dugolli, ambasador i Kosovës në SHBA?

Shkup: Së pari detaje për Omicronin, pastaj masa të reja

Shkup: Së pari detaje për Omicronin, pastaj masa të reja

Bugajski: Marrëveshje Kosovë-Serbi vetëm me njohje reciproke, Asociacioni mund të bëhet Republika Sprska

Bugajski: Marrëveshje Kosovë-Serbi vetëm me njohje reciproke, Asociacioni mund të bëhet Republika Sprska

Shkencëtari amerikan: Javën e ardhshme kuptojmë efikasitetin e vaksinës ndaj variantit te ri

Shkencëtari amerikan: Javën e ardhshme kuptojmë efikasitetin e vaksinës ndaj variantit te ri

Ambasada e Amerikës flet për paralajmërimet për sulme në Kosovë

Ambasada e Amerikës flet për paralajmërimet për sulme në Kosovë

Prokuroria deklarohet për vrasjen e trefishtë në Deçan

Prokuroria deklarohet për vrasjen e trefishtë në Deçan

Pahor në Qeveri, takohet me Kurtin

Pahor në Qeveri, takohet me Kurtin

Deputetja Adriana Matoshi njofton se i është rikthyer tumori në kokë pas 9 vitesh

Deputetja Adriana Matoshi njofton se i është rikthyer tumori në kokë pas 9 vitesh

Osmani: Serbia po tenton që ta destabilizojë Kosovën përmes strukturave ilegale në veri

Osmani: Serbia po tenton që ta destabilizojë Kosovën përmes strukturave ilegale në veri

Presidenti slloven: BE-ja t’ia liberalizojë vizat Kosovës, tejkaloni mosmarrëveshjet me Serbinë

Presidenti slloven: BE-ja t’ia liberalizojë vizat Kosovës, tejkaloni mosmarrëveshjet me Serbinë

5 mijë e 556 patentë-shoferë të konfiskuar për nëntë muaj në Kosovë

5 mijë e 556 patentë-shoferë të konfiskuar për nëntë muaj në Kosovë

Mutacioni i ri i COVID-19, reagon Von der Leyen: Bota është në një garë me kohën

Mutacioni i ri i COVID-19, reagon Von der Leyen: Bota është në një garë me kohën

Po e çon Bosnjën drejt konfliktit, Dodiku sfidon Perëndimin: Kam përkrahjen e Rusisë dhe Kinës

Po e çon Bosnjën drejt konfliktit, Dodiku sfidon Perëndimin: Kam përkrahjen e Rusisë dhe Kinës