Gjyshja bie ‘pre’ e dashnorit

21.09.2020 23:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjyshja bie ‘pre’ e dashnorit

Beth Hayning, një pensioniste 68-vjeçare nga Britania e Madhe, u çmend pasi doli se i dashuri i saj i ri, me të cilin ajo ra në dashuri, ishte një mashtrues për shkak të të cilit ajo humbi 18,000 funte kursime.

Kjo është arsyeja pse kjo gjyshe vendosi të ndajë përvojën e saj dhe të paralajmërojë gratë e tjera që të mos e përsërisin gabimin e saj.

Beth zbuloi se ishte e dashuruar me afrikanin e ri ‘deri në vesh’.

“Ishte një romancë e çmendur dhe më pëlqente seksi magjik”, tha ajo për Mirror.

Ajo thotë se ka kursyer për shumë vite, duke punuar si punonjëse sociale, para se të magjepset nga një burrë 30-vjeçar, me të cilin madje u martua në një ceremoni në Gana. Ajo u takua me të përmes mediave sociale dhe pranoi se ajo ra pas tij për shkak të mesazheve të qarta që ai i dërgoi asaj.

Rodney së shpejti i kërkoi para, dhe ajo i dha më shumë se 2,000 funte për të blerë pajisje muzikore në fillim.

Kur ajo e vizitoi në Gana, ai i kërkoi asaj të martohej me disa herë, gjë që ajo nuk pranoi, duke thënë se ata nuk e njihnin mirë njëri-tjetrin. Ajo ndryshoi mendje kur Rodney i propozoi asaj në publik, gjatë një koncerti. Vetëm në martesë ajo zbuloi se sa vjeç është ai në të vërtetë, por ajo mendoi se ishte tepër vonë për të hequr dorë nga martesa.

Pas dasmës, ajo u kthye në shtëpi në Angli dhe i pagoi një avokati 3000 funte për të rregulluar një vizë për bashkëshortin, e cila u miratua në shkurt 2017. Rodney më pas u transferua me të dhe jetoi me paratë e saj. Ajo e detyroi të merrte një punë, por ai nuk pranoi. Marrëdhënia u prish dhe Beth i kërkoi të largohej dhe pagoi për udhëtimin e tij në shtëpi dhe mbuloi të gjitha shpenzimet e divorcit.

“Ishte e vështirë për mua, por unë jam më mirë pa të,” përfundoi ajo.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haziri vizitin kompaninë Flexograf, e përgëzon për sukseset dhe rritjen prodhimit për eksport në Europë

Haziri vizitin kompaninë Flexograf, e përgëzon për sukseset dhe rritjen prodhimit për eksport në Europë

Komunitetet jo shumicë në përkrahje të ndryshimit!

Komunitetet jo shumicë në përkrahje të ndryshimit!

Në mbështetje të ekonomisë lokale do ta krijojmë Zonën Ekonomike

Në mbështetje të ekonomisë lokale do ta krijojmë Zonën Ekonomike

Haziri falënderon zjarrfikësit për punën e jashtëzakonshme të përballjes me pandeminë, thatësinë, vërshimeve e zjarreve

Haziri falënderon zjarrfikësit për punën e jashtëzakonshme të përballjes me pandeminë, thatësinë, vërshimeve e zjarreve

Aktori zbulon skenarët e “Për’puthen”: Alvisa dhe Hyseni po shtiren, ata janë bashkë jashtë emisionit

Aktori zbulon skenarët e “Për’puthen”: Alvisa dhe Hyseni po shtiren, ata janë bashkë jashtë emisionit

Përmbytjet në Shanxi  detyrojnë qindra persona të evakuohen

Përmbytjet në Shanxi detyrojnë qindra persona të evakuohen

Abdixhiku: Xhafer Tahiri nuk n’dalet kurrë së punuari për Vushtrrinë

Abdixhiku: Xhafer Tahiri nuk n’dalet kurrë së punuari për Vushtrrinë

Fillon funksionimin mega hidrocentrali i Kinës në lartësi të madhe

Fillon funksionimin mega hidrocentrali i Kinës në lartësi të madhe

Capari i jep mbështetje të jashtëzakonshme Lutës, më 17 tetor do ta bëjmë fitoren historike

Capari i jep mbështetje të jashtëzakonshme Lutës, më 17 tetor do ta bëjmë fitoren historike

Top 5 zotimet e Alban Hysenit për Gjilan

Top 5 zotimet e Alban Hysenit për Gjilan

Tifozi i dhuron Shaqirit xhaketë me logo të UÇK-së (VIDEO)

Tifozi i dhuron Shaqirit xhaketë me logo të UÇK-së (VIDEO)

Boesel i hakmirret Krasniqit dhe ia rimerr titullin në kategorinë gjysmë të rëndë

Boesel i hakmirret Krasniqit dhe ia rimerr titullin në kategorinë gjysmë të rëndë

Përkrahje e jashtëzakonshme kudo që po shkojmë

Përkrahje e jashtëzakonshme kudo që po shkojmë

Video/ Broja makth i Hungarisë, vjen nga stoli dhe u jep 3 pikë kuqezinjve

Video/ Broja makth i Hungarisë, vjen nga stoli dhe u jep 3 pikë kuqezinjve

Velekinca e Mulla Idriz Gjilanit i jep përkrahje të fuqishme Lutfi Hazirit dhe listës së LDK-së

Velekinca e Mulla Idriz Gjilanit i jep përkrahje të fuqishme Lutfi Hazirit dhe listës së LDK-së

Krejt rinia me Lëvizjen

Krejt rinia me Lëvizjen