Ekskluzive: Adnan Januzaj luan për Kosovën!

20.03.2015 23:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ekskluzive: Adnan Januzaj luan për Kosovën!

Mos ftesa e përfaqësueses belge për ndeshjet kualifikuese për Adnan Januzaj, ka irituar këtë të fundit. Kësisoj, ai mund ti bashkohet pëefaësueses së Kosovës ose të paktën të paraqitet në ndonjë miqësore.

Burime të “Zërit” kanë thënë se babai i Adnanit, Abedinin është në bisedime me krerët e Federatës së Kosovës (FFK).

Ndryshe, selelektori i Belgjikës, Marc Ëilmots nuk e ka ftuar mesfushorin Adnan Januzaj për dy ndeshjet e ardhshme kualifikuese për Euro 2016 kundër Qipros dhe Izraelit për shkak të paraqitjeve të kufizuara të tij në Manchester United.

Januzaj ishte pjesë e secilës skuadër, përfshirë asaj që mori pjesë në Kampionatin botëror në Brazil. Por, Ëilmots ka theksuar se konkurrenca e fortë në mesfushë e detyroi atë që të mos e ftojë Januzajn.

“Nuk kam dyshime për kualitetet e tij, por kam fare pak mundësi ta shoh, për të që të shfaq kualitetet”, deklaroi Wilmots në konferencë për shtyp.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mundësit kosovare mposhten në Lojërat Mesdhetare, shpresojnë në një mundësi të dytë

Mundësit kosovare mposhten në Lojërat Mesdhetare, shpresojnë në një mundësi të dytë

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Zidane, i preferuari i PSG-së

Zidane, i preferuari i PSG-së

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi