E turpshme: Gerrard skuqet pas 1 minute lojë (Video)

E publikuar: 22/03/2015 15:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Steven Gerrard ende pa mbushur një minutë lojë është ndëshkuar me kartonë të kuq pas ndërhyrjes ndaj Ander Herreras së Manchesterit.

Gerrard nuk luajti në pjesën e parë dhe me tu futur në lojë në pjesën e dytë ai bëri një gjest josportiv duke e shkelur Herreran në këmbë. Kjo bëri që ai të ndëshkohet me karton të kuq dhe ta lë Liverpoolin me një lojtarë më pak në derbi.

/Zeri/