E adhuroja, por tani e urrej Fifin”, modelja shqiptare jep deklaratën e fortë për këngëtaren nga Kosova

26.10.2021 19:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
E adhuroja, por tani e urrej Fifin”, modelja shqiptare jep deklaratën e fortë për këngëtaren nga Kosova

Të qenurit shumë pranë festës së Halloween bëri që të diskutohej pikërisht për maskat, por ato njerëzore. Të pranishëm në këtë diskutim ishin Olta Sheta, Xhani Demika dhe Silvana Bushati, të tre personazhe që e njohin botën e medias dhe showbizit. Biseda për maskat i çoi ata tek personazhet e njohur të reality show, Big Brother, ku më e komentuara ishte këngëtarja Fifi. Të tre ranë të mendimit se të jesh në produksione të tilla maska është e pashmangshme, pasi të gjithë futen për një çmim.

“Jo unë nuk kam qenë e vërtetë. Pse duhet të kem qenë e vërtetë? Unë kam bërë 100 ditë sepse është shtyrë dy javë, ishte Big Brother më i gjatë. Në bazë të banjorëve që janë atje unë e menaxhoj veten shumë mirë sepse ti nuk ke me çfarë të meresh, gjatë gjithë kohës ti do mendosh, ca do bësh, si do sillesh”, tha Olta.

Nga ana Silvana theksoi se pikërisht formatet reality po e tregojnë më së miri se kush janë figurat publike.

“Të jemi transparent. Unë kam qenë një nga ato persona që Fifin e admiroja si personazh publik, sot me plot shpirt e them që e urrej si personazh publik, transmeton Reporteri. Nuk është lojë, nuk mund të shtiresh as nuk mund të mësosh nga ato që ndoshta të stimulojnë. Ajo ka marrë një personazh shumë të gabuar, nuk është Fifi ajo që ka qenë jashtë”, tha Silvana.

Edhe Xhani ishte i po të njejtit medim që personazhet publike janë ato që përdorim shumë maska.

“Pjesa më e madhe po, është e vërtetë, sepse ndryshe janë, ndryshe shtiren, ndryshe sillen, ndryshe të presin. Unë Fifin e njoh jashtë ekranit, jashtë muzikës dhe më vjen keq mënyra se si ajo po vepron sepse ajo nuk e ka idenë se çfarë po shfaq duke menduar që po bën show”, pohoi Xhani.

Debati u nxeh shumë kur vijoi të flisnin për lidhjet dashurore dhe raportin mashkull-femër. Olta nënvizoi se meshkujt në Tiranë 99% janë me maska, ndërsa Silva theksoi se pjesa më e madhe nuk kanë besim tek vetja, e nga ana tjetër Xhani e mbylli duke pohuar se meshkujt mendojnë se kanë më shumë maska se femrat.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Këngëtarja e re Edona Morina ​publikon këngën “Ah Zeshkani”

Këngëtarja e re Edona Morina ​publikon këngën “Ah Zeshkani”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë