Dikush po don me kall Kosovën!

E publikuar: 03/10/2022 23:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Nga Ardian Kastrati

Rusia e Serbia nuk e kanë lehtë me hy në Kosovë me tankse, raketa e aeroplan luftarak sepse këtu përveç nesh janë edhe forcat e NATO-s.

Mirëpo, Rusia e Serbia nuk hoqën dorë nga skenare të tjera që prodhojnë urrejtje e përçarje mes shqiptarëve me qëllim destabilizimin e shtetit tonë dhe me shpresë se këto skenare potencialisht ndezin edhe vëllavrasjen mes nesh.

1.
VV paska prodhuar një video për 20 vjeçarin e fundit. Videon e paskan lidhur me foto të liderëve të UÇK-së të cilët sot gjenden në Hagë për shkak të iniciativave të Rusisë dhe dëshmive të shërbimeve sekrete serbe e bashkëpunëtorëve të tyre.

Kjo video si e tillë i shërben VETËM skenareve ruso-serbe për destabilizim të Kosovës nga brenda duke i mundësu kështu Rusisë e Serbisë që në rolin e spektatorëve të përjetojnë destabilizimin e Kosovës si kënaqësi.

Ideatorët dhe dora që ka prodhu këtë video ose i kanë adresat në Beograd e Moskvë ose janë total të padishëm.

2.
Ndalja e pagave për 20.000 familje duke i poshtërsuar ato prodhon situata të rrezikshme dhe kaos potencial që poashtu i konvenon vetëm skenareve ruso-serbe për destabilizim të shtetit të Kosovës.

Ata njerëz që e marrin këtë vendim për me i ndal rrogat ose i kanë adresat në Beograd e Moskvë ose janë total të padishëm.

Cilado që është e vërteta një është e sigurt se ky pushtet dhe VV -ja me këto veprime dojnë me marrë në qafë Kosovën.

ZOTI NA RUAJT!

Për më shumë lidhur me këto tema të Enjten në Kuvend.