Daut Haradinaj Komandantët na kanë lodhur, s’i frikohem Tribunalit, nuk do të jem më pjesë e strukturave të AAK’së… (VIDEO)

E publikuar: 11/03/2015 20:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Deputeti i AAK’së, Daut Haradinaj ka dhënë një intervistë ekskluzive për Gazetën Express. Në këtë intervistë, përball Leonard Kerquki, ai ka bërë disa deklarata mjaftë interesante.

Ai ka treguar se nuk do të jetë më pjesë e strukturave të AAK’së, thotë se nuk frikohet nga Gjykata Speciale, përsëritë se do ta refuzojë statusin e veteranit të UÇK’së nëse nuk përmirësohen listat, pavarësisht se është plagosur disa herë në luftë dhe se ka dhjetë plumba në trup… Dëgjojeni intervistën 30-minutëshe të Daut Haradinaj, realizuar në studion e Gazetës Express.