Dani Alves përgënjeshtron: Nuk kam nënshkruar me PSG

12.03.2015 19:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dani Alves përgënjeshtron: Nuk kam nënshkruar me PSG

Braziliani duket i lodhur nga kjo situatë dhe shton se e dashuron Barcelonën për atë që ka përjetuar dhe për momentet që do të kalojë

Pas zërave mediatikë për një marrëveshje të mundshme mes mbrojtësit brazilian, Dani Alves dhe Paris Saint Germain, vjen reagimi i lojtarit që mohin gjithçka. Në një postim të bërë në Instagram, lojtari i Barcelonës u bën thirrje tifozëve të mos besojnë asgjë nga ato që thuhen në shtyp, duke theksuar madje se edhe në të shkuarën ka ndodhur disa herë një situatë e tillë ku gazetat e kanë drejtuar te skuadra si Chelsea, Real Madrid.

Braziliani duket i lodhur nga kjo situatë dhe shton se e dashuron Barcelonën për atë që ka përjetuar dhe për momentet që do të kalojë te kjo skuadër. “Nëse një ditë do të largohem këtë do ta them vetë dhe nuk do të lejoj të tjerët ta bëjnë një gjë të tillë”, nënvizon mbrojtësi i skuadrës katalanase, kontrata e të cilit skadon në muajin qershor. Në fund të sezonit, nëse palët nuk gjejnë gjuhën e përbashkët për rinovimin, atëherë Dani Alves mund të largohet me parametra zero te skuadra që dëshiron. Aktualisht, çështjen e tij e mbajnë pezull zgjedhjet presidenciale në klubin katalanas edhe pse mundësitë që ai të vazhdojë karrierën në “Camp Nou” duken minimale.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mundësit kosovare mposhten në Lojërat Mesdhetare, shpresojnë në një mundësi të dytë

Mundësit kosovare mposhten në Lojërat Mesdhetare, shpresojnë në një mundësi të dytë

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Zidane, i preferuari i PSG-së

Zidane, i preferuari i PSG-së

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi