Chelsea sërish e kërkon Varanen

E publikuar: 13/03/2015 19:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Skuadra e Chelset e ka e kthyer interesimin për mbrojtësin francez te Real Madridit, Raphael Varane.

Siç raportojnë mediet në ishull, trajneri Jose Mourinho e dëshiron Varanen për sezonin e ri, pasi nuk është i kënaqur më mbrojtësit aktual. Siç dihet Chelsea pësoi dy gola nga ndërprerjet në ndeshjen kundër PSG-së, dhe Mourinho e dëshiron një lojtarë të fortë për luftën në ajër.

Në anën tjetër mbrojtësi francez nuk bënë pjesë në 11 e trajnerit italian Carlo Ancelotti, prandaj edhe transferimi i tij në Premier Ligë duke shumë i mundshëm.