Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

24.11.2021 15:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Dua Lipa ka njoftuar lansimin e Service95, një platformë që do të përfshijë një buletin javor, faqe interneti dhe podcast.Duke folur për British Vogue, këngëtarja 26-vjeçare e përshkruan sipërmarrjen e saj të re si një “shërbim në stil, kulturë dhe shoqëri”.

Buletini do të paraqesë rekomandime nga vetë Lipa, duke përfshirë gjithçka, nga udhëtimet, muzika, ushqimi dhe librat.

“Fotografitë e mia janë një blog për jetën time. Tani do të ketë një faqe interneti ku njerëzit mund të shkojnë dhe të kërkojnë në të vërtetë gjithçka.“, tha Dua.Ajo planifikon të përdorë Service95 për të nxjerrë në pah kauzat filantropike për të cilat ajo kujdeset.

Krahasimet me Goop të Gwyneth Paltrow, e cila e nisi si një buletin falas me email që përmban rekomandimet e aktores duken të pashmangshme, por megjithëse universi i Dua-s do të prekë bukurinë dhe mirëqenien.“Do të ketë shumë zëra të ndryshëm, artikuj interesantë dhe shënimin tim personal për atë që kam bërë dhe çfarë kam zbuluar,” shpjegon këngëtarja.

Service95 do të lansohet në fillim të vitit 2022, pikërisht kur ajo përgatitet të nisë turneun e saj botëror Future Nostalgia.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Këngëtarja e re Edona Morina ​publikon këngën “Ah Zeshkani”

Këngëtarja e re Edona Morina ​publikon këngën “Ah Zeshkani”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë

Llashtica e mobilizuar për ta votuar numrin 144

Llashtica e mobilizuar për ta votuar numrin 144