ZGJEDHJET LOKALE 2017
Vdes aktori Adem Mikullovci
Taksa do të zëvendësohet me reciprocitet politik, ekonomik dhe tregtar
Fitore e ngushtë e Shpend Ahmetit, sipas Exit Pollit
Haradinaj: Smajl Latifi të hënën e nis punën si kryetar i Rahovecit!
Abrashi zotohet për qeverisje të mirë dhe punë të mëdha në Prishtinën metropol
Kryeziu apo Shabani?
Veliu apo Potera?
Kastrati apo Surdulli?
Dita e fundit e fushatës së raundit të dytë zgjedhor
Mustafa: Autostrada që lidh Anamoravën dhe Luginën është mëritë e LDK-së dhe Hazirit
Abrashi: Veteranët do të kenë përkujdesje institucionale dhe përfaqësim në Komunën e Prishtinës
4.8 milionë euro investime për Gjilanin me transport publik modern
Abrashi prezantoi 320 projekte që do t’i zbatojë në katër vite e ardhshme
Muharremaj apo Asllanaj?
Ilazi apo Kodra?
Albin Kurti nuk mund ta fsheh frikën për humbjen e Shpendit në Prishtinë
VV: Dardania në mbështetje të Shpend Ahmetit
Me Shaqir Totajn kryetar​, PDK premton trefishim të buxhetit të Prizrenit
Abrashi: Punësimi i të rinjve, rekreacioni dhe sporti janë prioritete të mia
Abrashi premton përkrahje në infrastrukturë dhe financiare për sportin në Prishtinë
Kurteshi synon që me 10 impiante të zgjidh problemin e ujërave të zeza
“Bashkë për Gjakovën”, koalicioni në mbështetje për Kusari-Lila
Ahmeti prezanton reformat për transportin publik
Abrashi zotohet për zbatimin e planit ‘Prishtina – Qytet Kompakt’
Luta: Në katër vitet e ardhshme do të ndodhë tregimi i madh për Gjilanin
Abrashi: Ndërtuesit ikën sepse Ahmeti i quajti mafiozë
Luta: Faleminderit “2 Korriku”, “Dheu i Bardhë” dhe “Baja” që na keni bërë me dinjitet
Pritet rinumërim votash për disa kuvende komunale
Mustafa: Fitorja e Surdullit në Kamenicë është e padiskutueshme
Luta në Zhegër: U dashtën të kalojnë 105 vjet që Idriz Seferi ta marrë vendin meritor
Abrashi e nis fushatën me prioritetin e parë zhvillimin dhe punësimin
Kurteshi, Hazirit: Përse nuk më ke parë kurrë duke luajtur futboll; Haziri, Kurteshit: Me siguri ke qenë lojtar rezervë
Kurteshi, Hazirit: Kur jam marrë me politikë, ti ke qenë fëmijë
Dy kandidatët për Gjilanin përplasen për arsimin (Video)
Surdulli merr mbështetjen e AKR’së për balotazh (Dokument)
Veseli: Me Ferit Idrizin kryetar, vushtrriasit do të përfitojnë edhe 13 terrene të reja sportive
Abrashi: VV e degradoi buxhetin e Prishtinës, humbi 80 milionë euro investime kapitale
Ahmeti padit për shpifje Isa Mustafën
Graçanica me një asambleist shqiptar pas zgjedhjeve të tetorit (Video)
AAK mbështetë zyrtarisht Vetëvendosjen në Kamenicë
Idrizi e quan Bahtirin injorant, thotë se i ka punësuar kushërinjtë e tij
Gani Dreshaj i AAK-së: Votuesit e LDK-së po duan ndryshim në Istog
Haki Rugova: Fitorja e LDK-së në Istog është e sigurt
Bashota: Futem në garë fuqishëm për t’i fituar zgjedhjet
Kamenicë, Vetëvendosje i ofron nënkryetarin AAK-së, kryesuesin AKR-së
Asllanaj, Muharremajt: Nëse i realizon këto premtime edhe unë do votoj për ty
Muharremaj: Për balotazh bëjmë marrëveshje me qytetarin jo me parti
Kampet e Vetëvendosjes dhe LDK-së përplasen në distancë
Muharremaj e Asllanaj ballafaqohen për shkolla e infrastrukturë në Suharekë
[TABS_R id=314738]