Lajmet
Abdixhiku – Lajçakut: Dialogu të mbyllet me njohje reciproke, nën kufijtë aktualë dhe sipas rendit kushtetues
Osmani: Mos investoni për stabilokraci, por për demokraci
MPB e gatshme me targa “prova” në rast se Qeveria merr vendim për reciprocitetin me Serbinë
Kurti pyetet përsëri për “Open Ballkan”: Bashkimi Evropian është fati ynë, të gjitha iniciativat i kemi drejt BE-së
​Dialogu Kosovë-Serbi, Zaev: Do të mbështesin marrëveshjen që është e pranueshme për dy vendet
Kurti: Etapë e re e bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut
Lajçak thotë se i kërkoi mbështetje opozitës për dialog: Takimet ishin konstruktive
Haradinaj hap fushatën në Prishtinë: Vëmendje do t’i kushtojë ndërtimit të shkollave dhe çerdheve të reja
Anulohet seanca e radhës në rastin ndaj të akuzuarve të përshirë në vrasjen e Oliver Ivanoviqit
INDEP lanson projektin “Rimëkëmbja për Qëndrueshmëri”, Qeveria s’e diskutoi Pakon me qytetarët
Ambasada britanike njofton se 117 afganë sot do të zhvendosen në Britani nga Kosova
Lajçak takohet me liderin e AAK-së
Përfundon takimi Lajçak- Abdixhiku, s’deklarohen për media
Kroacia do t’i kërkojë Serbisë kompensim për dëmet e luftës
Krasniqi pas takimit me Lajçak: Dialogu të ketë epilogun e vet sa më shpejt që është e mundur
Vdes 48 orë pas vaksinimit 23-vjeçarja nga Drenasi , familjarët fajësojnë shtetin
Kosova dhe Maqedonia e Veriut nënshkruajnë 11 marrëveshje
Takimet me partitë politike, Lajçak takohet me kreun e LDK-së
Krasniqi: UÇK-ja s’ka pasur arkiva kjo është e ditur botërisht, po shkaktohen konfuzione
Tahiri kërkon nga Lajçak sqarim për çështjen e arkivave të UÇK-së
​Nis mbledhja e përbashkët e qeverive të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut
Rama mesazh Kurtit: Për Shqipërinë vendosin autoritetet e Shqipërisë
Rama për ‘Open Balkan’: Kjo do të sjell njohjen e Kosovës nga Serbia, duhet të bashkëpunojmë jo të shpallim tradhtarë
Bashkimi Evropian dërgon 22 vëzhgues afatgjatë për zgjedhjet lokale
Bashkëshorti i presidentes Vjosa Osmani shoqëron Kurtin në Shkup
Lajçak shkon në PDK, takohet me Memli Krasniqin
Kapet ‘mat’ avokati kosovar, po tentonte të fus një telefon në qendrën e Paraburgimit
Nis largimi i afganëve nga Kosova
Bie numri i të hospitalizuarve në SHSKUK
Konjufca Lajçakut: Integriteti territorial dhe pavarësia e Kosovës s’do të jenë temë e dialogut
Ministrat kosovarë dhe maqedonas në Shkup harrojnë masat anti-COVID, shtrëngojnë duart me njëri-tjetrin
A ndikon në procesin gjyqësor të ish-eprorëve hapja e arkivave të UÇK-së? Flasin nga Specialja
Njoftim me rëndësi për kosovarët që kërkojnë azil në Zvicër
Gjërat që nuk u thanë në fjalimin e Ursula von der Leyenit
Petkoviq: Beogradi është për vazhdim të dialogut, por Prishtina po ikë nga të gjitha temat
Babai rrahet me dy djemtë e tij, arrestohen nga policia
Sa ditë do t’i shfrytëzojnë partitë politike për fushatë
Lajçak në Kuvend, pritet nga kryetari Konjufca
BE ndan 14.2 miliardë euro për Kosovën, Turqinë dhe vendet e Ballkanit Perëndimor
Drencia lind edhe dylbera”, Drenica mbushet me grafite
Policia gjobit dy persona me nga 500 euro në Junik, nuk respektuan masën e vetizolimit
Lajçak: Nuk kam biseduar me Kurtin për hapjen e arkivave të Kosovës
Kryeministri Kurti zhvillon takim lamtumirës me ambasadorin Kosnett
Sveçla: Kosovës i mundësohet caktimi i Zyrtarit Ndërlidhës formal në EUROPOL
Lajçak nis takimin me Kurtin
Rama: Në këtë mandat qeverisës do të lobojmë për njohjen e Kosovës
Haradinaj: Kurti s’pati plan as për pandeminë, s’ka as për ekonominë
Msh-ja: Vaksinimi është opsioni më i mirë dhe më i sigurtë për t’u mbrojtur nga Covid-19
Konjufca e pret nesër në takim Lajçakun
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari