Britania lëshon 110 ton ndihma për civilët e Gazës

E publikuar: 09/05/2024 21:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar kanë lëshuar sot 110 ton ndihma për civilët e Gazës.

Ndihma përfshinte ushqime të gatshme, ujë, oriz, mallra të konservuara dhe miell.

Mbretëria e Bashkuar filloi me ndihma të tilla në fund të marsit, si pjesë e nismës ndërkombëtare jordaneze.