Botërori i Katarit në dimër

E publikuar: 19/03/2015 19:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

FIFA ka njoftuar se Kupa e Botës në Katar do të luhet gjatë dimrit.
Kampionati Botëror i vitit 2022, ai në Katar, do të luhet gjatë stinës së dimrit.

Një vendim i tillë u mor sot nga shtëpia më e madhe e futbollit botëror, FIFA.

Sipas kësaj të fundit, Botërori i Katarit do të fillojë më 18 dhjetor dhe arsyeja për këtë janë temperaturat e larta që mbretërojnë gjatë verës në Katar, transmeton BBC Sport.