“Bomba” e merkatos, Dani Alves firmos me PSG

11.03.2015 19:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Bomba” e merkatos, Dani Alves firmos me PSG

Futbollisti i Selesaos do të firmosi një kontratë tre vjecare me kampionët e Francës, nga e cila do të përfitojë 9 milion euro në sezon.

Daniel Alves firmos për Paris Saint Germain! Braziliani zgjodhi të ardhmen e tij duke vendosur të vazhdojë karrierën në Paris, me Barcelonën dhe klubin francez që arritën këtë të martë një marrëveshje mes tyre. Futbollisti i Selesaos do të firmosi një kontratë tre vjecare me kampionët e Francës, nga e cila do të përfitojë 9 milion euro në sezon.

Lajmi u bë i ditur nga e përditshmja “Marca” sipas së cilës mbrojtësi do të udhëtojë në ditët e ardhshme për në kryeqytetin francez për të zyrtarizuar dhe marrëveshjen me klubin parizien. Largimi i Alves ishte bëri i ditur që në përfundim të sezonit të kaluar, madje lojtari u mendua se do të largohej që në verë, por Barcelona nuk gjeti një klub të gatshëm për të paguar për të. Alves largohet nga Barcelona pas 7 vitesh, teksa u transferua në “Camo Nou” në vitin 2008 nga Sevilla. Në “Parc de Prince” ai do të luajë bashkë me bashkëkombasit e tij, David Luiz, Marquinhos, Maxëell dhe Thiago Silva.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mundësit kosovare mposhten në Lojërat Mesdhetare, shpresojnë në një mundësi të dytë

Mundësit kosovare mposhten në Lojërat Mesdhetare, shpresojnë në një mundësi të dytë

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Zidane, i preferuari i PSG-së

Zidane, i preferuari i PSG-së

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi