BKS-ja lanson katër aplikacione inovative në shërbim të qytetareve

E publikuar: 18/05/2022 12:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Byroja Kosovare e Sigurimit (BKS) në kuadër të sistemit INSUREX ka lansuar edhe katër aplikacione, ku tre prej tyre do të jenë në dispozicion për qytetarët e Kosovës, deri sa aplikacioni i katër do të jetë në dispozicion për kompanitë e sigurimeve që operojnë në tregun e Kosovës.

Sami Mazreku, drejtor i Byrosë Kosovare të Sigurimeve gjatë prezantimit të këtyre aplikacioneve para gazetareve ka thënë se si sistemi INSUREX, ashtu edhe aplikacionet e lansuara janë super inovative dhe shumë të domosdoshme si për qytetaret, ashtu edhe për vetë Industrinë.

Drejtori Mazreku më tutje ka bërë të ditur se aplikacionet e lansuara janë:

Raporti Evropian i Aksidentit
Harta e Aksidentit
Certifikata e Aksidentit
Antimashtrimi

Sipas drejtorit Mazreku gjatë ditëve në vijim do të publikohen edhe inovacione tjera të cilat nuk janë të aplikueshme edhe në shtete të zhvilluara Evropiane

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!