Bjondet bëjnë më shumë seks se femrat tjera

E publikuar: 12/03/2015 22:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Në një studim të kryer nga sajti “match.com” janë përfshirë më shumë se 6.000 njerëz. Shpesh ne themi se bjondet argëtohen më mirë, dhe ky studim tregoi se vajzat me flokë bjonde bëjnë edhe seks më shumë.

Një fakt interesant që e bëri ky hulumtim është se 27 përqind e bjondeve mendojnë për seks disa herë në javë, në krahasim me 24 përqind të bruneve dhe 22 përqind të zeshkaneve.

Bjondet më shumë se femrat tjera kanë përjetuar aventurë për një natë, 60% bjonde, 51% flokëkuqe, 51% brunet dhe 43% zeshkanet kanë provuar seks për një natë.

Së fundi, ky studim tregon se bjondet, në krahasim me femrat tjera, kanë një numër më të lartë të partnerëve seksuale në jetën e tyre – rreth 10,1, ndërsa flokëkuqet kanë 9,4, zeshkanet 8,2 dhe brunet 7,8.