Bjondet bëjnë më shumë seks se femrat tjera

12.03.2015 22:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bjondet bëjnë më shumë seks se femrat tjera

Në një studim të kryer nga sajti “match.com” janë përfshirë më shumë se 6.000 njerëz. Shpesh ne themi se bjondet argëtohen më mirë, dhe ky studim tregoi se vajzat me flokë bjonde bëjnë edhe seks më shumë.

Një fakt interesant që e bëri ky hulumtim është se 27 përqind e bjondeve mendojnë për seks disa herë në javë, në krahasim me 24 përqind të bruneve dhe 22 përqind të zeshkaneve.

Bjondet më shumë se femrat tjera kanë përjetuar aventurë për një natë, 60% bjonde, 51% flokëkuqe, 51% brunet dhe 43% zeshkanet kanë provuar seks për një natë.

Së fundi, ky studim tregon se bjondet, në krahasim me femrat tjera, kanë një numër më të lartë të partnerëve seksuale në jetën e tyre – rreth 10,1, ndërsa flokëkuqet kanë 9,4, zeshkanet 8,2 dhe brunet 7,8.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

15 shprehjet më romantike të filmave të të gjitha kohërave

15 shprehjet më romantike të filmave të të gjitha kohërave

Koha e shalqirit, por çfarë i ndodh trupit kur e konsumoni?

Koha e shalqirit, por çfarë i ndodh trupit kur e konsumoni?

Këshilla të vlefshme para se të filloni zyrtarisht procesin e nxirjes

Këshilla të vlefshme para se të filloni zyrtarisht procesin e nxirjes

Truke të thjeshta për të eliminuar kilet e tepërta para plazhit

Truke të thjeshta për të eliminuar kilet e tepërta para plazhit

Si ta hapni kapakun e kavanozit në sekondë: Pa thikë dhe pa u munduar

Si ta hapni kapakun e kavanozit në sekondë: Pa thikë dhe pa u munduar

Disa ide se si të lini cigaren

Disa ide se si të lini cigaren

​Lista e ushqimeve që ulin rrezikun nga kanceri

​Lista e ushqimeve që ulin rrezikun nga kanceri