Besoni ose jo, Bogoljub Kariq udhëton me pasaportë të Kosovës

E publikuar: 10/03/2015 00:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Bogoljub Kariq, politikan dhe biznesmen kontrovers me prejardhje nga Peja, planifikon të kthehet në Serbi, edhe pse ndaj tij ka fletarrest për shkak te evazionit fiskal. Sipas të përditshmes serbe “Blic” e cila thotë se ka zbuluar planin e kthimit, Kariq nuk e ka ndërmend të dorëzohet e më pas të paguajë dorëzani, transmeton Indeksonline.

“Ai shpreson në lidhjet e forta që i ka në koalicionin qeveritar. Kthehet posa të arrin që ta anulojë aktakuzën dhe fletarrestin. Në ndërkohë ai udhëton nëpër botë duke shfrytëzuar pasaportën e Kosovës, Kolumbisë dhe Bjellorusisë”, shkruan “Blic”.