Besnik Tahiri publikon foton e 30-vjeçarit që mbeti i vdekur pas u godit nga lisi në Prishtinë

06.06.2022 20:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Besnik Tahiri publikon foton e 30-vjeçarit që mbeti i vdekur pas u godit nga lisi në Prishtinë

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka reaguar pas vdekjes së një 30 vjeçari si pasojë e rrëzimit të lisit në rrugën “Vaso Pasha”, në Prishtinë.

Tahiri përmes një postimi në rrjetin social Facebook iu ka shprehur ngushëllime familjarëve të Erdin Haxhiut nga Komuna e Podujevës.

“Ditë dhimbjesh, stuhia shkaktoi vdekjen në fatëkeqësi për të riun, Erdin Haxhiu nga Podujeva, një grua e lënduar rëndë, e shumë tjerë me pasoja. Ndërkaq, tashmë raportohet për një viktimë nga vetëtima në Rahovec. Familjarë të Erdinit, prindi Nusreti e të gjithë të prekurve, lutemi të gjejnë forcën e ngushëllimin pas këtyre ngjarjeve të rënda. Fatkeqësitë si këto, janë dhimbje e madhe për familjen, shokët, e gjithë qytetarët”, ka shkruar Tahiri.

Ai iu ka uruar shërim të shpejtë të lënduarave, kurse ekipet emergjente i ka falënderuar.

“Ndajmë dhimbjen, duke shprehur pikëllimin e thellë që ka pllakosur vendin. Me shpresë e lutje në Zot, Erdini e viktimat që sot humbën jetën, u prehshin në paqen e amshueshme. Për të lënduarit urojmë shërim të shpejtë, për të gjitha ekipet emergjente vlerësim e falënderim!”, ka shkruar tutje Tahiri.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ndryshon rregullorja për menaxhimin e parkingjeve në kryeqytet (VIDEO)

Ndryshon rregullorja për menaxhimin e parkingjeve në kryeqytet (VIDEO)

Kurti: Kemi rreth 255.2 milionë euro më shumë buxhet të ndarë nga niveli qendror për nivelin komunal

Kurti: Kemi rreth 255.2 milionë euro më shumë buxhet të ndarë nga niveli qendror për nivelin komunal

Kancelari austriak përmend për të keq investimet e Turqisë në Kosovë, kërkon përafrim me BE-në

Kancelari austriak përmend për të keq investimet e Turqisë në Kosovë, kërkon përafrim me BE-në

Osmani takoi biznese të Tajlandës, i ftoi të investojnë në Kosovë

Osmani takoi biznese të Tajlandës, i ftoi të investojnë në Kosovë

Vuçiq ironizon me Kurtin: Njohja nga Kosova është shumë e rëndësishme

Vuçiq ironizon me Kurtin: Njohja nga Kosova është shumë e rëndësishme

Edward P. Joseph: Marrëveshja për energjinë e mirë, por kjo kornizë dialogu nuk çon tek finalja me njohje reciproke

Edward P. Joseph: Marrëveshja për energjinë e mirë, por kjo kornizë dialogu nuk çon tek finalja me njohje reciproke

Tetëmbëdhjetë migrantë vdesin duke tentuar të kalojnë një enklavë spanjolle

Tetëmbëdhjetë migrantë vdesin duke tentuar të kalojnë një enklavë spanjolle

Momenti kur policia ndjek dhe kap të dyshuarin në Kodrën e Trimave (VIDEO)

Momenti kur policia ndjek dhe kap të dyshuarin në Kodrën e Trimave (VIDEO)

Ish-kryegjyqtari i EULEX u drejtohet kosovarëve për mosliberalizimin: Ju i bëtë të gjitha, një ditë do shpërbleheni

Ish-kryegjyqtari i EULEX u drejtohet kosovarëve për mosliberalizimin: Ju i bëtë të gjitha, një ditë do shpërbleheni

Armend Zemaj: Gjuetia qeveritare po vazhdon me largimin nga puna të personelit shëndetësor

Armend Zemaj: Gjuetia qeveritare po vazhdon me largimin nga puna të personelit shëndetësor

Kurti: Vuçiq u zemërua kur i thashë që t’i trajtojmë reciprokisht minoritetet

Kurti: Vuçiq u zemërua kur i thashë që t’i trajtojmë reciprokisht minoritetet

Sheholli: Çmimi i rrymës në veri do të jetë më i ulët se në pjesën tjetër të Kosovës

Sheholli: Çmimi i rrymës në veri do të jetë më i ulët se në pjesën tjetër të Kosovës

Gjinovci – Kurtit: Urime kryeministrit fillimin e kapjes së institucioneve arsimore

Gjinovci – Kurtit: Urime kryeministrit fillimin e kapjes së institucioneve arsimore

Von Cramon: Samiti BE-Ballkani Perëndimor, ishte një dështim

Von Cramon: Samiti BE-Ballkani Perëndimor, ishte një dështim

Bregu: Samiti i BE-së e frustroi Ballkanin Perëndimor

Bregu: Samiti i BE-së e frustroi Ballkanin Perëndimor

Latifi ironizon me armët që u gjetën në shkolla në Ferizaj: As UÇK-ja nuk ka pasur kaq armatim

Latifi ironizon me armët që u gjetën në shkolla në Ferizaj: As UÇK-ja nuk ka pasur kaq armatim