Berisha: Të dielen do të ketë festë demokratike

15.10.2021 22:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Berisha: Të dielen do të ketë festë demokratike

Në listën gruese për asamble komunale në Gjilan nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës kësaj radhe do të jetë Kadime Berisha me numrin garues 36, e cila do të përfaqësoj target grupet e ndryshme të qytetarëve të Gjilanit.

Ajo fillimisht eshte deleguar nga lagjja “Dardania II” për të përfaqësuar interesat grupore të bashkëbanorëve ku jeton, e më pas si përfaqësuese e gjinisë femërore për t’i përfaqësuar interesat e tyre, si gazetare me profesion për të qenë zë racionale mbrenda asambles komunale, dhe për të qenë urëlidhëse e të rinjëve si studente e cila ka vendos t’i rifilloj studimet BA ne drejtimin, Arsimi Fillor në Universitetin e Gjilanit.

Asambles komunale të Gjilanit i ka munguar një kuadro nga fusha e gazetarisë dhe për këtë Kadimja thotë që vetëm votat e bashkëqytetareve të saj do t’ja mundësojnë asaj të bëhet pjesë e Kuvendit.

“Qytetarët gjatë fushatës kanë treguar optimizëm në raport me fitoren e LDK-së në Gjilan në krye me kryetarin e tanishëm Lutfi Haziri, dhe duke pasur një mbështetje të tillë gjatë gjithë kohës unë urojë që kjo atmosfere fitoreje të mbizotrojë edhe të dielen mbrëma. Le të jetë pas shumë viteve festë në qytetin tonë demokratik sepse Gjilani është i të gjithëve”, ka përfunduar Berisha.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Berisha: Të dielen do të ketë festë demokratike

Berisha: Të dielen do të ketë festë demokratike

Kelmendi: Nëse bëhem deputet, do jem zëri dhe avokati i qytetarëve në të gjitha mekanizmat institucional të vendit

Kelmendi: Nëse bëhem deputet, do jem zëri dhe avokati i qytetarëve në të gjitha mekanizmat institucional të vendit

Pireva: Merr përkrahje të fuqishme nga sportistët e Gjilanit

Pireva: Merr përkrahje të fuqishme nga sportistët e Gjilanit

Konjufca: VV është e para, qeverinë e bëjmë me LDK-në

Konjufca: VV është e para, qeverinë e bëjmë me LDK-në

Abelard Tahiri shpall fitoren nga zyrat e PDK-së

Abelard Tahiri shpall fitoren nga zyrat e PDK-së

LDK: Aktivistë të PDK-së sulmuan fizikisht arsimtarin e shkollës në Kçiq të Madh

LDK: Aktivistë të PDK-së sulmuan fizikisht arsimtarin e shkollës në Kçiq të Madh

Voton Lutfi Haziri, apelon qytetarët që t’i shfrytëzojnë orët e mbetura për votim

Voton Lutfi Haziri, apelon qytetarët që t’i shfrytëzojnë orët e mbetura për votim

Selimi nga AAK-PSD: Dalja e qytetarëve në votime e kënaqshme

Selimi nga AAK-PSD: Dalja e qytetarëve në votime e kënaqshme

Arrestimi i dytë i militaëve të Vetëvendosje për blerje të votave në Prizren

Arrestimi i dytë i militaëve të Vetëvendosje për blerje të votave në Prizren

Levizja Vetëvendosje po blen vota në Prizren

Levizja Vetëvendosje po blen vota në Prizren

Vjosa Osmani thërret qytetarët që të votojnë dhe të bëhen pjesë e vendimit historik

Vjosa Osmani thërret qytetarët që të votojnë dhe të bëhen pjesë e vendimit historik

Veseli: I kam dëgjuar qytetarët, e di çfarë i duhetKosovës

Veseli: I kam dëgjuar qytetarët, e di çfarë i duhetKosovës

Kështu e përmbylli Lëvizja Vetëvendosje fushatën në Prishtinë

Kështu e përmbylli Lëvizja Vetëvendosje fushatën në Prishtinë

Kadri Veseli paralajmëron fitoren e PDK-së nga tubimi në Vushtrri

Kadri Veseli paralajmëron fitoren e PDK-së nga tubimi në Vushtrri

Mijëra rugovistë në Dardani, vuloset fitorja e madhe e Vjosës ekipit të uniteti të LDK

Mijëra rugovistë në Dardani, vuloset fitorja e madhe e Vjosës ekipit të uniteti të LDK

LDK e Gjilanit garanton angazhim maksimal për përmirësimin e pozitës së shërbyesve civil

LDK e Gjilanit garanton angazhim maksimal për përmirësimin e pozitës së shërbyesve civil