Bayerni mposht Barcelonën

E publikuar: 17/03/2015 15:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Bayern Munich është skuadra me përqindjen më të lartë të posedimit të topit deri më tani gjatë këtij sezoni. Gjiganti bavarez mposht Barcelonën me 71 për qind.

Pep Guardiola shquhet si trajner i cili aplikon lojë me dominim në posedimin e topët.

Dhe, kjo vërehet edhe në statistikat e publikuara që e paraqesin skuadrën e tij, Bayern Munich, në pozitën e parë sa i përket përqindjes në posedimin e topit.

Gjiganti bavarez ka mesatare prej 71 për qind të posedimit dhe për pak e mposht Barcelonën që i ndjek me 70.

Në pozitëën e tretë është Paris Saint-Germain me 64 për qind e më pas vjen Roma me 62.