Asus mund Apple me thuajse 1 milimetër më pak

E publikuar: 14/03/2015 11:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Apple ka prezantuar të riun MacBook , të bukur dhe të fuqishme, dhe menjëherë më pas rivalët kanë filluar të bëjnë publicitet krahasues, me të drejtë, me qëllim për të treguar se jo vetëm Apple di të bëjë pajisje të shkëlqyera:  një prej tyre është Asus me Zenbook UX305, një Ultrabook me karakteristika të njëjtat të MacBook-ut të ri, por me një milimetër më të hollë.

Dhe Asus e ka theksuar këtë menjëherë:

Dallimi do të jetë çmimi, pasi që Asus UX305 kushton 700 $ në versionin bazë, çmim që me siguri do të jetë më i lartë në Shqipëri, ndërsa MacBook fillon nga 1499 €./Indeksonline/