Asfalti në Kosovë, shtrohet në pranverë prishet në dimër

10.01.2021 22:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Asfalti në Kosovë, shtrohet në pranverë prishet në dimër

Nga reshjet e shiut, për shkak të cilësisë së dobët, janë dëmtuar shumë rrugë në Kosovë

Kureshtja i solli në fshatin Rud të Malishevës.

Këta banorë, të dielën erdhën për ta parë se çfarë i bëri shiu rrugës që e lidh Malishevën me Klinën.

E njëjtë kishin ardhur edhe disa muaj më parë, kur iu gëzuan asfaltimit të kësaj rruge.

Rruga e asfaltuar dukej kështu, por stuhia e parë që e goditi, me vete e mori edhe asfaltin

Vetëm gjatë qëndrimit të T7 këtu, dhjetëra banorë erdhën ta shohim këtë që ndodhi.

Madje disa, zgjodhën të ruajnë edhe kujtime.

Këta thonë se problemi nuk qëndron tek cilësia e asfaltit, por tek projekti i rrugës.

Por për këtë që ndodhi me rrugën që lidh Malishevën me Klinën, fjalë të tjera kanë nga opozita në Komunën e Malishevës.

Ndërkohë, nga vet komuna e Malishevës, kanë thënë se është ende herët të dihet shkaktari i kësaj.

Punimet në këtë rrugë i kishte kryer kompania REA shpk, në prill të vitit të kaluar, ndërsa në përurimin e saj, kishte marrë pjesë edhe vet kryetari i Klinës, Zenun Elezaj.

Nga reshjet e shiut rrugët janë dëmtuar edhe në pjesë të tjera të Kosovës.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vdes profesori i njohur nga Peja, Zejnullah Gruda

Vdes profesori i njohur nga Peja, Zejnullah Gruda

Edhe nëntë të vdekur me COVID-19 në 24 orët e fundit

Edhe nëntë të vdekur me COVID-19 në 24 orët e fundit

Vuçiq: Serbia po përballet me presion nga Perëndimi për ta njohur Kosovën

Vuçiq: Serbia po përballet me presion nga Perëndimi për ta njohur Kosovën

Kryeministri i Malit të Zi: Kurrë nuk do ta pranoja pavarësinë e Kosovës, por tash gjithçka ka përfunduar

Kryeministri i Malit të Zi: Kurrë nuk do ta pranoja pavarësinë e Kosovës, por tash gjithçka ka përfunduar

Qeveria për katër muaj kishte të hyra 703.2 milionë euro, shpenzoi 817.1 milionë euro

Qeveria për katër muaj kishte të hyra 703.2 milionë euro, shpenzoi 817.1 milionë euro

Osmani flet për vendosjen e Ambasadës së Kosovës në Jerusalem: Do të koordinohemi me SHBA’në

Osmani flet për vendosjen e Ambasadës së Kosovës në Jerusalem: Do të koordinohemi me SHBA’në

“6 mijë euro për 600 vota”, dëshmitari rrëfen se si shkoi pazari në QNR për ta bërë Meliza Haradinajn deputete (Video)

“6 mijë euro për 600 vota”, dëshmitari rrëfen se si shkoi pazari në QNR për ta bërë Meliza Haradinajn deputete (Video)

Daçiq: Lajçak problemet më të mëdha do t’i ketë me Kosovën

Daçiq: Lajçak problemet më të mëdha do t’i ketë me Kosovën

Publikohet raporti i fundit për gjendjen me COVID-19 në Kosovë

Publikohet raporti i fundit për gjendjen me COVID-19 në Kosovë

Biden duhet t’i ndihmoj Kosovës si dikur, BE-ja po punon kundër tyre

Biden duhet t’i ndihmoj Kosovës si dikur, BE-ja po punon kundër tyre

Palmer: Për ShBA-në marrëveshja Kosovë-Serbi është çështje urgjente

Palmer: Për ShBA-në marrëveshja Kosovë-Serbi është çështje urgjente

Osmani e Kurti bëjnë homazhe në Prekaz, kërkojnë drejtësi për familjen Jasharaj

Osmani e Kurti bëjnë homazhe në Prekaz, kërkojnë drejtësi për familjen Jasharaj

Ischinger i reagon Grenellit: Mandati juaj ka skaduar, lija Kosovën njerëzve të saj

Ischinger i reagon Grenellit: Mandati juaj ka skaduar, lija Kosovën njerëzve të saj

Ambasadori francez:  Kosova nuk e meriton liberalizimin e vizave

Ambasadori francez: Kosova nuk e meriton liberalizimin e vizave

Bashkëluftëtari i Adem Jasharit tregon fjalët e komandantit kur tanku serb hyri në lagjen e Jasharëve

Bashkëluftëtari i Adem Jasharit tregon fjalët e komandantit kur tanku serb hyri në lagjen e Jasharëve

Punëtorët e KEK-ut paralajmërojnë protesta dhe grevë

Punëtorët e KEK-ut paralajmërojnë protesta dhe grevë