Arsenali më mirë do të ishte në Europa League

E publikuar: 18/03/2015 13:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka pranuar se ekipi i tij do të ishte më mirë sikur në vend të Ligës së Kampionëve të luante në Europa League.

Edhe pse fituan ndeshjen me rezultat 2 me 0, londinezët u eliminuan nga gara evropiane shkaku i përparësisë së golave si mysafirë të realizuara nga Monaco.

I pyetur nga gazetarët nëse ai nuk ishte i lumtur me eliminimin, Wenger është përgjigjur: “Po, por nganjëherë ju mposhteni nga kundërshtarët që shkojnë në finale”.

“Ndoshta do të ishte më mirë që të mos eliminohemi kështu dhe të merrnim pjesë në Europa League- sigurisht do të kishim më shumë gjasa ta fitonim”, ka shtuar Wenger.