Arrestohet sulmuesi i kryetarit Bahtiri

E publikuar: 16/03/2015 17:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

(E plotësuar) Policia njofton se ka arrestuar 25 vjeçarin A.D si të dyshuar se e ka sulmuar kryetarin Agim Bahtiri.

Ende nuk dihen motivet e këtij sulmi.

Sulmohet në zyrën e tij, kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri

Sot rreth orës 16 është sulmuar në zyrën e tij kryetari i komunës Agim Bahtiri. Sulmin e ka konfirmuar për KosovaPress edhe zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës Avni Zahiti.

Zahiti tha se një qytetar në orët e pasdites e ka sulmuar kryetarin Bahtiri në zyrën e tij të punës.

Pa dhënë shumë detaje tjera Zahiti tha se identiteti i të dyshuarit është i njohur për Policinë dhe policia është në kërkim të tij për ta arrestuar.

Ende nuk dihen motivet e këtij sulmi e as natyra e lëndimeve të kryetarit Bahtiri. /koha/