Arrestohet një mjek, dyshohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare

16.09.2021 16:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Arrestohet një mjek, dyshohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ndaluar për 48-orë, një mjek me inicialet B.A., nën dyshimin për kryerjen e veprës penale “Keqpërdorim i detyrës zyrtare”.

Sipas njoftimit të prokurorisë i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë.

“Prokuroria Speciale njofton se i dyshuari me inicialet B.A., dyshohet se ka kryer veprën penale “Keqpërdorim i pozitës apo autoritet zyrtar” nga neni 414 i KPRK-së. Me aktvendim të prokurorit i dyshuari B.A është dërguar në mbajtje për 48 orë në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë.”, thuhet në njoftim.

Njoftimi i plotë:

Me urdhër të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës (PSRK), Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Policinë e Kosovës, kanë ndërmarr veprime hetimore kundrejt të dyshuarit me inicialet B.A., me profesion mjek.

Prokuroria Speciale njofton se i dyshuari me inicialet B.A., dyshohet se ka kryer veprën penale “Keqpërdorim i pozitës apo autoritet zyrtar” nga neni 414 i KPRK-së.

Me aktvendim të prokurorit i dyshuari B.A është dërguar në mbajtje për 48 orë në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


21 komuna shkojnë në balotazh, 17 zgjedhin kryetarët e rinj

21 komuna shkojnë në balotazh, 17 zgjedhin kryetarët e rinj

Çelaj: Me këtë rezultat, Urani mund të bëhet kryetar i PDK-së

Çelaj: Me këtë rezultat, Urani mund të bëhet kryetar i PDK-së

Arben Vitia vazhdon të prijë në Prishtinë

Arben Vitia vazhdon të prijë në Prishtinë

Bekim Jashari: Duket se me manipulime dhe blerje votash na u vodh fitorja

Bekim Jashari: Duket se me manipulime dhe blerje votash na u vodh fitorja

30 vjeçari qe dridhi Lutfi Hazirin: Puna e vërtetë fillon tani

30 vjeçari qe dridhi Lutfi Hazirin: Puna e vërtetë fillon tani

Limaj: Malisheva nuk ka votë për ata që i kanë shefat “kullera” dhe “pishpirika”

Limaj: Malisheva nuk ka votë për ata që i kanë shefat “kullera” dhe “pishpirika”

Abdixhiku: Rikthim i madh i LDK-së, në Prishtinë siguruam balotazhin dhe fituam në raund të parë Pejën, Lipjanin e Fushë Kosovën

Abdixhiku: Rikthim i madh i LDK-së, në Prishtinë siguruam balotazhin dhe fituam në raund të parë Pejën, Lipjanin e Fushë Kosovën

Haskuka: Me këtë përqindje fitorja në balotazh është e pashmangshme

Haskuka: Me këtë përqindje fitorja në balotazh është e pashmangshme

Hyseni: Ky është një mesazh për nevojën e ndryshimit në Gjilan

Hyseni: Ky është një mesazh për nevojën e ndryshimit në Gjilan

Sami Lushtaku ia dedikon fitoren Hashim Thaçit e Kadri Veselin

Sami Lushtaku ia dedikon fitoren Hashim Thaçit e Kadri Veselin

Policia tenton të shpërndajë simpatizantët e LVV-së në Gjilan

Policia tenton të shpërndajë simpatizantët e LVV-së në Gjilan

Rakiq: Pa Asociacion nuk do të ketë as institucione të Kosovës

Rakiq: Pa Asociacion nuk do të ketë as institucione të Kosovës

Numërohen mbi 60% të votave në Gjilan, rezultati i ngushtë mes Hazirit dhe Hysenit

Numërohen mbi 60% të votave në Gjilan, rezultati i ngushtë mes Hazirit dhe Hysenit

Numërohen 70% të votave në Mitrovicë, Hamza prin me 20% më shumë vota se Bahtiri

Numërohen 70% të votave në Mitrovicë, Hamza prin me 20% më shumë vota se Bahtiri

Vetëvendosje prin në Gjilan

Vetëvendosje prin në Gjilan

Sulmi i kontejnerit në Jarinjë: Brenda ishin tre policë dhe një doganier (VIDEO)

Sulmi i kontejnerit në Jarinjë: Brenda ishin tre policë dhe një doganier (VIDEO)