Arbana Xharrën e pret në Shtëpinë e Bardhë dhe e uron edhe Zonja e Parë e SHBA-ve Michele Obama (Foto)

E publikuar: 08/03/2015 11:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Pas marrjes së çmimit nga Departamenti i Shtetit Amerikan, gazetarja nga Kosova, Arbana Xharra është uruar edhe nga Zonja e Parë e ShBA’së, Michele Obama.

Obama përmes një postimi në rrjetin social, Twitter, i ka uruar të gjitha fitueset për çmimet.

Arbana Xharra është ndër 10 gratë, të cilat u nderuan në Uashington me çmimin prestigjioz ndërkombëtar për Gra të Guximshme që jep Sekretari amerikan i Shtetit. Lexo më shumë: http://zeri.info/aktuale/22812/gruaja-e-guximshme-arbana-xharra-video/