Aksident i rëndë komunikacioni, 15 viktima

E publikuar: 16/03/2015 11:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Një aksident shumë i rëndë në komunikacion në pjesën perëndimore të Rusisë ka vrarë 15 persona dhe ka lënduar katër të tjerë.

Zëdhënësi i policisë në Bryansk, ka thënë sot se një fugon është përplasur me një kamionë mbrëmjen e së dielës derisa të dy automjetët ecnin në autoudhën në mes të Bryanskit dhe Novozybkov.

Policia ka thënë se raportimet fillestare tregojnë që shumica e atyre që gjendeshin në fugon janë punëtor emigrantë nga Azia Qëndrore të cilët ktheheshin prej një pike kufitare ku kishin shkuar për t’i shtyrë vizat.

Një zyrtar i sundimit të ligjit ka thënë se disa prej pasagjerëve në fugon kanë qenë nga Uzbekistani.

Të gjithë viktimat janë nga ata që gjendeshin brenda fugonit, derisa shoferi i kamionit thuhet se është lënduar lehtë.