A zgjerohet vagina nga seksi? (Foto +18)

17.03.2015 16:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
A zgjerohet vagina nga seksi? (Foto +18)

couple-sex1280Shumë femra përfshihen ndonjëherë nga paniku se vagina e tyre mund të zgjerohet nëse kryejnë shumë shpesh seks apo me partnerë të shumtë.

Qetësohuni! Nuk është aspak e vërtetë.

sexxfhjkNjë studim i bërë nga Universiteti Northëestern thotë se vagina disa minuta pas seksit rikthehet në gjendjen e saj natyrale duke “u ngushtuar”.

Ajo është elastike si çdo pjesë tjetër e trupit dhe ka aftësinë që të zgjerohet dhe ngushtohetpor gjithmonë rifiton pozicionin e saj normal.

Vagina mund të përshtatet me penisin më të madh që ekziston, por edhe më të voglin.

Mos harroni, vagina mund të zgjerohet aq shumë sa që nxjerr një fëmijë.

Kur femra është e eksituar, vagjina kalon nëpërmjet disa ndryshime të mëdha fizike.

Qarkullimi i shtuar i gjakut në rajonin gjenital ndihmon në lubrifikimin e mureve “të rrudhura” të vagjinës, dhe kur të ndodhë kjo, ato “rrudha” sikur “lirohen” pak, indet lirohen, prandaj krijon vend krejtësisht të mjaftueshëm për penisin, pa marrë parasysh madhësinë.

Nëse partneri ka penis mjaft të madh, ekspertët rekomandojnë që në raste të tilla femrat të përdorin lubrifikantë shtesë, madje ndonjë i cili ka bazë ujore: “Vagina bëhet “e rrëshqitshme, ndërkaq seksi më komod, më i këndshëm dhe më argëtues”.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

15 shprehjet më romantike të filmave të të gjitha kohërave

15 shprehjet më romantike të filmave të të gjitha kohërave

Koha e shalqirit, por çfarë i ndodh trupit kur e konsumoni?

Koha e shalqirit, por çfarë i ndodh trupit kur e konsumoni?

Këshilla të vlefshme para se të filloni zyrtarisht procesin e nxirjes

Këshilla të vlefshme para se të filloni zyrtarisht procesin e nxirjes

Truke të thjeshta për të eliminuar kilet e tepërta para plazhit

Truke të thjeshta për të eliminuar kilet e tepërta para plazhit

Si ta hapni kapakun e kavanozit në sekondë: Pa thikë dhe pa u munduar

Si ta hapni kapakun e kavanozit në sekondë: Pa thikë dhe pa u munduar

Disa ide se si të lini cigaren

Disa ide se si të lini cigaren

​Lista e ushqimeve që ulin rrezikun nga kanceri

​Lista e ushqimeve që ulin rrezikun nga kanceri