A po i stërvit kampioni shqiptar ekstremistët e ISIS-it? (FOTO)

E publikuar: 08/03/2015 12:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

q

Valdet Gashi, kampioni shqiptar në Thai Boxing, po akuzohet nga zviceranët se po stërvitë ekstremistët për luftën në Siri.

Kampionin shqiptar në Thai Boxing, Valdet Gashi, po akuzohet se po stërvit njerëz sipas rregullave të Kuranit.

Gashi së bashku me disa shok të tjerë kanë hapur një qendër stërvitore për Mixed Martial Arts, e cila quhet MMA Sunna shkruan gazeta zvicerane ‘Landbote’.

Akuzat ndaj Gashit janë shtuar pas një fotografie të postuar me titujt e fituar dhe flamurin që përdoret nga grupet terroriste si: ISIS, Al-Qaeda, e Boko Haram e të tjera.

Akuzat janë mohuar kategorikisht nga Gashi, i cili ka thënë se e gjithë kjo po ju bëhet vetëm pse është mysliman.

/express/