A je egërsirë në shtrat? Ja si ta kuptosh

17.03.2015 15:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
A je egërsirë në shtrat? Ja si ta kuptosh

Me siguri ndonjëherë edhe vetë keni bërë pyetje se a jeni të mirë në shtrat. Ja disa shenja të cilat mund ta zbulojnë këtë. Kur nuk i duket kurrë mjaft, do të thotë që diçka po bën si duhet – pra vetëm vazhdo ashtu.

Flirton edhe pas seksit
Shumica e meshkujve thonë që pas seksit në të cilin vërtet janë kënaqur, dëshirojnë që të dashurës t’i dërgojnë disa porosi të ëmbla dhe t’ia bëjnë me dije që ia kanë kaluar shkëlqyeshëm.

Të prek vazhdimisht
Djaloshit të cilit i pëlqen do të shfrytëzojë çdo çast që të të prekë, sepse thjesht nuk mund t’i mbajë duart larg teje. Prekjet e tij janë përkujtues fizik se sa të dashuron.

“Ishte shkëlqyeshëm”
Kjo është shenjë goxha e qartë që “ke aftësi”, mirëpo kij parasysh që nëse të thotë se “ishte shkëlqyeshëm” me siguri edhe ashtu mendon sepse në të kundërtën vetëm do të kishte heshtur. Nuk thotë ashtu vetëm për të qenë e kujdesshme, por për shkak që dëshiron të vazhdosh të bësh atë që je duke e bërë.

Edhe ti ndihesh shkëlqyeshëm
Për seks nevojiten dy veta, kështu që nuk është me rëndësi vetëm që ai të mendoj që je “egërsirë”, por që edhe ti të kënaqesh.

Provon poza të reja
Nëse dëshiron të provoni poza të reja, është e sigurt që dëshiron të bëjë çdo gjë që të të kënaqë sa edhe ti atë. Natyrisht, nëse nuk kënaqesh në ndonjë prej lojërave të reja seksuale, duhet t’ia thuash, sepse qëllimi është që të dy të përjetoni kënaqësi.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

15 shprehjet më romantike të filmave të të gjitha kohërave

15 shprehjet më romantike të filmave të të gjitha kohërave

Koha e shalqirit, por çfarë i ndodh trupit kur e konsumoni?

Koha e shalqirit, por çfarë i ndodh trupit kur e konsumoni?

Këshilla të vlefshme para se të filloni zyrtarisht procesin e nxirjes

Këshilla të vlefshme para se të filloni zyrtarisht procesin e nxirjes

Truke të thjeshta për të eliminuar kilet e tepërta para plazhit

Truke të thjeshta për të eliminuar kilet e tepërta para plazhit

Si ta hapni kapakun e kavanozit në sekondë: Pa thikë dhe pa u munduar

Si ta hapni kapakun e kavanozit në sekondë: Pa thikë dhe pa u munduar

Disa ide se si të lini cigaren

Disa ide se si të lini cigaren

​Lista e ushqimeve që ulin rrezikun nga kanceri

​Lista e ushqimeve që ulin rrezikun nga kanceri