Komuna e Gjilanit nxjerr në shtyp Buletinin informativ për vitin 2014

10.03.2015 16:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Komuna e Gjilanit nxjerr në shtyp Buletinin informativ për vitin 2014

Zyra e Kryetarit të Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, respektivisht Zyra për Informim ka nxjerr në shtyp Buletinin informativ vjetor për vitin 2014, i cili tashmë është duar të qytetarëve të Gjilanit.
Në këtë revistë informative, pasqyrohen të gjitha punët, problemet, sfidat, projektet dhe arritjet e Komunës së Gjilanit në qeverisjen gjatë vitit 2014 në të gjitha sektoret komunale, përfshirë Zyrën e Kryetarit, drejtoritë dhe Kuvendin Komunal.
Nxjerrja në publik e revistës informative vjetore është edhe një hap tjetër i transparencës së Komunës së Gjilanit ndaj qytetarëve të saj.
Siç dihet, Instituti Demokratik i Kosovës ka shpallur Kuvendin Komunal të Gjilanit me transparencën më të lartë në nivel vendi në nëntor të vitit të kaluar, derisa ekzekutivi është shpallur i dyti, përderisa OSBE e pati zgjedhur Gjilanin në vitin e kaluar si model në nivel vendi sa i përket qasjes në dokumente publike.
Komuna e Gjilanit do të vazhdoj të jetë e hapur për publikun edhe në të ardhmen duke pretenduar që të bëhet Komuna e parë më transparentja në nivel vendi edhe në pushtetin ekzekutiv.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nga tani mund të transferosh para nga Zvicra në Kosovë, pa kosto

Nga tani mund të transferosh para nga Zvicra në Kosovë, pa kosto

Abrashi: Monopl City së shpejti në qytetin e Gjilanit

Abrashi: Monopl City së shpejti në qytetin e Gjilanit

“Andi Market” nuk ka të ndalur, e hap edhe një market të ri në Gjilan

“Andi Market” nuk ka të ndalur, e hap edhe një market të ri në Gjilan

Mbrojtja e  biodiversitetit, përgjegjësi për qytetërimin njerëzor

Mbrojtja e biodiversitetit, përgjegjësi për qytetërimin njerëzor

Sistemi elektronik s’funksionon, qytetari tallet duke luajtur me letra në objektin e komunës

Sistemi elektronik s’funksionon, qytetari tallet duke luajtur me letra në objektin e komunës

E rëndë: Vdes në aksident i riu nga “Arbëria” e Gjilanit, Burhan Ferati

E rëndë: Vdes në aksident i riu nga “Arbëria” e Gjilanit, Burhan Ferati

Nis ndërtimi i bibliotekës në Obiliq

Nis ndërtimi i bibliotekës në Obiliq

Në Gjilan nis normalizimi i jetës

Në Gjilan nis normalizimi i jetës

Së shpejti në qytetin e Gjilanit “KIDS ZONE“

Së shpejti në qytetin e Gjilanit “KIDS ZONE“

300 të prekur nga rriqrat në Malishevë

300 të prekur nga rriqrat në Malishevë

Pa ujë Matiçani, Taukbahçja dhe Kolovica në kryeqytet

Pa ujë Matiçani, Taukbahçja dhe Kolovica në kryeqytet

Raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

Raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

Keyetari i Gjilanit,  Haziri: Do të presë deri nesër për rezultatet e 67 mostrave

Keyetari i Gjilanit, Haziri: Do të presë deri nesër për rezultatet e 67 mostrave

Në Lipjan nuk ka më të infektuar me  koronavirus

Në Lipjan nuk ka më të infektuar me koronavirus

Mbyllen 11 lokale dhe iniciohet procedurë për 70 persona fizik në Malishevë, shkaku për mosrespektim të vendimeve gjatë pandemisë

Mbyllen 11 lokale dhe iniciohet procedurë për 70 persona fizik në Malishevë, shkaku për mosrespektim të vendimeve gjatë pandemisë

Shpend Ahmeti paralajmëroi masa: Parashihet pas pandemisë në Prishtinë, pagesat për qendër, shtrenjtimi i parkingjeve

Shpend Ahmeti paralajmëroi masa: Parashihet pas pandemisë në Prishtinë, pagesat për qendër, shtrenjtimi i parkingjeve