Varroset Haki Thaqi, njëri nga tre të vrarët e para dy ditëve në Prizren (FOTO)

E publikuar: 10/03/2015 13:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Sot i jepet lamtumira e fundit Haki Thaqit, njërit nga tre të vrarët e para dy ditëve në Prizren.

Familjarë e qytetarë të shumtë janë mbledhur për ta përcjellë varrimin e tij. Varrimi po bëhet në “Varrezat e Myslimanëve”, në Prizren.

Në anën tjetër, dy të vrarët e tjerë do të varrosen sot në orën tre të pasdites.

Eshref Shemallari dhe djali i tij Ejupi, sipas dyshimeve të policisë, i kanë vrarë të dielën në qendër të Prizrenit: Ferdi Shishkon, Haki Thaqin dhe Bilgin Ersojin.

/express/
Lexo më shumë: