Gjilani i gatshëm për të vazhduar ndryshimin më 17 tetor

23.09.2021 23:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjilani i gatshëm për të vazhduar ndryshimin më 17 tetor

Sot, për vizitë në Gjilan ishte kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE! e kryeministri i Republikës Albin Kurti. Në tri takime që mbajtëm, me gratë, të rinjtë dhe qytetarë e struktura tona, dominonte fryma për vazhdimësinë e ndryshimit më 17 tetor, pas ndryshimit të madh të 14 shkurtit.

Në fjalën time potencova që lista jonë për asamble ka gjithëpërfshirje si nga mosha, si nga gjinia e si nga profesioni. Kjo listë për asamble do të jetë zëri i juaj i së ardhmes e do të mbrojë interesat tuaja dhe do të garantojë që qeverisja jonë do të jetë e mirë, e ndershme dhe profesionale.
Përbrenda programit tonë për qeverisje pas 17 tetorit, ne jemi zotuar për ndryshime rrënjësore në arsim, ekonomi, shëndetësi, administratë publike e kështu me radhë.
Është e rëndësishme që bashkëpunimi ynë e takimet tona të vazhdojnë edhe pas zgjedhjeve, sepse jemi zotuar që ndryshimin do ta sjellim vetëm në bashkëpunim me qytetarin e në bashkëpunim me komunitetin.
Ashtu siç ka ndodhur ndryshimi më 14 shkurt, ku falë popullit kemi arritur ndryshimin e madh e fitoren e madhe, ashtu duhet të ndodh edhe më 17 tetor.

Jeni ju gjithmonë ata promotori i ndryshimit dhe garanca që ne do të jemi në qeverisje, për të kthyer qeverisjen te qytetari.

Kryeministri Albin Kurti ndër të tjera tha që është koha e fundit që ndryshimet në Republikë, të jenë edhe ndryshime në Gjilan. Ndryshimi në Gjilan nuk duhet të ndodhë për inati të ndokujt, por për hir të vetes tonë, veçse ajo që është e vjetëruar e e tejkaluar, nuk ka pse të vazhdoj më.

Gjilani është lënë mbrapa nga qeverisjet e pasluftës dhe pushtetet komunale, prandaj këtë gjë duhet ta korrigjojmë. Për neve është e rëndësishme që të kemi një pushtet demokratik në Gjilan, ku krijohet një kulturë e re e qeverisjes në administratë dhe njëkohësisht një raport i ri me qytetarin, të cilit gjithmonë duhet t’i shërbejë qeverisja.

Kemi plane e kemi zotime dhe gjithashtu do të udhëheqim me njerëz të pakorruptuar e të pakorruptueshëm.

Bashkë qeverisim, për Gjilanin.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haziri: Kompania ABC Design shembulli më i mirë i rritjes së punësimit gjatë kohës së pandemisë

Haziri: Kompania ABC Design shembulli më i mirë i rritjes së punësimit gjatë kohës së pandemisë

Bizneset, përkrahëse të ndryshimit të qeverisjes lokale

Bizneset, përkrahëse të ndryshimit të qeverisjes lokale

Haziri zhvillon takim me aktorët e Teatrit të Gjilanit: Kalendari i shfaqjeve na ka bërë krenarë të gjithëve

Haziri zhvillon takim me aktorët e Teatrit të Gjilanit: Kalendari i shfaqjeve na ka bërë krenarë të gjithëve

Pekin 2022/ Stadiumi “Capital” gati për eventet e provës

Pekin 2022/ Stadiumi “Capital” gati për eventet e provës

Arjola Demiri rrëfen historinë rrëqethëse kur abortoi binjakë: I thash mjekut aman mi hiq

Arjola Demiri rrëfen historinë rrëqethëse kur abortoi binjakë: I thash mjekut aman mi hiq

Vëmendje e veçantë për të moshuarit

Vëmendje e veçantë për të moshuarit

Taksistët e komunës tonë, përkrahës të ndryshimit!

Taksistët e komunës tonë, përkrahës të ndryshimit!

Luta e Shpresa marrin mbështetje të jashtëzakonshme nga gratë e Lladovës

Luta e Shpresa marrin mbështetje të jashtëzakonshme nga gratë e Lladovës

Barazi për të gjitha komunitetet

Barazi për të gjitha komunitetet

Dheu i Bardhë vulosi fitoren plebishitare të Lutfi Hazirit më 17 tetor

Dheu i Bardhë vulosi fitoren plebishitare të Lutfi Hazirit më 17 tetor

Ofertat më të reja në Conad Kosova, Super zbritje deri në -50%

Ofertat më të reja në Conad Kosova, Super zbritje deri në -50%

Kosova humb ndaj Gjeorgjisë

Kosova humb ndaj Gjeorgjisë

Vlora Çitaku në Prizren:Prizrenasit kanë nevojë për një menaxher të suksesshëm si Shaqir Totaj

Vlora Çitaku në Prizren:Prizrenasit kanë nevojë për një menaxher të suksesshëm si Shaqir Totaj

Vizoni dhe idetë e përbashkëta, i paraprijnë bashkëpunimit me “Listën Guxo”

Vizoni dhe idetë e përbashkëta, i paraprijnë bashkëpunimit me “Listën Guxo”

“Reshat Ymeri” konfirmon besimin për Lëvizjen VETËVENDOSJE!

“Reshat Ymeri” konfirmon besimin për Lëvizjen VETËVENDOSJE!

Alban Hyseni: Tash e tutje qeverisim bashkë me banorët e Gjilanit

Alban Hyseni: Tash e tutje qeverisim bashkë me banorët e Gjilanit