Jovanoviq: Veprimet e KOS-it në Mal të Zi mesazh rus çfarë e pret Serbinë pas Kosovës

Jovanoviq: Veprimet e KOS-it në Mal të Zi mesazh rus çfarë e pret Serbinë pas Kosovës

Çedomir Jovanoviq, kryetar i Partisë Liberal-Demokratike, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ia ka [...]

E rëndë! Pacientja me kancer merr flakë gjatë operacionit

E rëndë! Pacientja me kancer merr flakë gjatë operacionit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një spital në Rumani, ku gjatë ndërhyrjes kirurgjikale [...]

Pritjet e qytetarëve të Maqedonisë së Veriut për vitin 2020

Pritjet e qytetarëve të Maqedonisë së Veriut për vitin 2020

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut thonë se në plan të parë, në dëshirat që kanë [...]

Britma, lot e kaos, kjo ndodhi mëngjesin e sotëm në një lokal në Prishtinë

Britma, lot e kaos, kjo ndodhi mëngjesin e sotëm në një lokal në Prishtinë

Në orët e para të mëngjesit të sotëm ka ndodhur një përleshje në një lokal [...]

Zhduket një vajzë në Gjilan

Zhduket një vajzë në Gjilan

Të dielën rreth orës 14:00, Policia është njoftuar se është zhdukur një vajzë në Gjilan. Ankuesja [...]

Deri në shtator eksportet e Kosovës arritën vlerën e 288.8 milionë eurove

Deri në shtator eksportet e Kosovës arritën vlerën e 288.8 milionë eurove

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës (BQK), ka njoftuar se deficiti në llogarinë e mallrave [...]

Takimi Thaçi-Kurti dhe afatet kushtetuese për formimin e qeverisë

Takimi Thaçi-Kurti dhe afatet kushtetuese për formimin e qeverisë

Presidenti i vendit Hashim Thaçi i ka dërguar tre ftesa kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin [...]

Humbësi më i madh i vitit – Ramush Haradinaj (Video)

Humbësi më i madh i vitit – Ramush Haradinaj (Video)

Dukej ditë e zakonshme ajo e 19 korrikut, kur Ramush Haradinaj dhe qeveria që udhëhiqte [...]

Të “gërditshme”, por nëse zhduken këto tre lloje të insekteve do të krijohet kaos ekologjik

Të “gërditshme”, por nëse zhduken këto tre lloje të insekteve do të krijohet kaos ekologjik

Parashihet që në dekadat e ardhshme të zhduken rreth 40 për qind e disa llojeve [...]

Në Kosovë janë shënuar 1012 vetëvrasje, që nga pas lufta!

Në Kosovë janë shënuar 1012 vetëvrasje, që nga pas lufta!

Të shumta kanë qenë rastet kur shoqëria tronditej nga rastet e vetëvrasjes, sidomos që nga [...]

Serbët protestojnë në Mal të Zi, dëgjohen thirrje për Kosovën

Serbët protestojnë në Mal të Zi, dëgjohen thirrje për Kosovën

Protestat e serbëve në Malin e Zi kundër ligjit për komunitetet fetare po vazhdojnë. Sonte afro [...]

Ndodh edhe kjo, dy vëllezërit marrin me forcë babain e dehur!

Ndodh edhe kjo, dy vëllezërit marrin me forcë babain e dehur!

Policia e Tiranës ka reaguar pas një lajmi që qarkulloi në media këtë mbëmje, për [...]

Rojo: Jam i gatshëm të largohem nga Manchester United

Rojo: Jam i gatshëm të largohem nga Manchester United

Marco Rojo thuhet se është i gatshëm që të largohet nga Manchester United qysh në [...]

Republika e Kosovës po shkon drejt krizës institucionale

Republika e Kosovës po shkon drejt krizës institucionale

Në rast se Lëvizja Vetëvendosje, si fituese e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 [...]

Çiljeta poston një foto me të dashurin futbollist

Çiljeta poston një foto me të dashurin futbollist

Këngëtarja e njohur Çiljeta Xhilaga është përfshirë për një kohë të gjatë në diskutimet për [...]

Lutfi Haziri flet se a do të ketë marrëveshje mes LDK’së e VV’së para 6 janarit!

Lutfi Haziri flet se a do të ketë marrëveshje mes LDK’së e VV’së para 6 janarit!

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, në DPT te Fidani ka komentuar caktimin [...]

Me urdhër të Marinës, Getoari ndryshon pamjen

Me urdhër të Marinës, Getoari ndryshon pamjen

Reperi i njohur dhe shumë i suksesshëm Getoar Selimi do të jetë i ftuar [...]

Afër rinovimit të kontratës në mes të Juventusit dhe Szczesny’t

Afër rinovimit të kontratës në mes të Juventusit dhe Szczesny’t

Wojciech Szczesny vazhdon të jetë portieri kryeso i Juventusit. Portieri polak pritet që në janar të [...]

Jonida Maliqi ka këtë reagim pas daljes së videos: Besnikërinë, konfidencën dhe besimin

Jonida Maliqi ka këtë reagim pas daljes së videos: Besnikërinë, konfidencën dhe besimin

Vetëm një javë më parë një rrjet qarkullloi lajmi i bujshëm me  videon ku  dy artistët [...]

Abazi: z. Rama, koalicioni qeverisës LVV+LDK është tmerri për krimin, korrupsionin dhe të gjithë ideologëve të mini lojërave ballkanike

Abazi: z. Rama, koalicioni qeverisës LVV+LDK është tmerri për krimin, korrupsionin dhe të gjithë ideologëve të mini lojërave ballkanike

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i [...]

Frashër Krasniqi: Ndërrimi i statutit të LVV’së, hap për ta bërë një partinë dhe shtetin

Frashër Krasniqi: Ndërrimi i statutit të LVV’së, hap për ta bërë një partinë dhe shtetin

Zyrtari i Partisë Socialdemokate, Frashër Krasniqi, i cili ka qenë deputet i Lëvizjës Vetëvendosje, ka komentuar ndryshimin [...]

Dushko Markoviq: Për klerikun radikal serb e kam një mesazh, mos nxit trazira

Dushko Markoviq: Për klerikun radikal serb e kam një mesazh, mos nxit trazira

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, ka paralajmëruar klerikun e Kishës Ortodokse Serbe, Metropolitanin Amfilohije Radović, [...]

Me dy djemtë e sëmurë gruaja nga Drenasi jeton në kasollë, e largoi burri nga shtëpia

Me dy djemtë e sëmurë gruaja  nga Drenasi jeton në kasollë, e largoi burri nga shtëpia

Xhemile Akrashtica jeton në Gllobar të Komunës së Drenasit, u bënë thirrje ta ndihmojnë që të [...]

Buzëqesh Conte, rikthehen të dëmtuarit, Interi i plotë ndaj Napolit!

Buzëqesh Conte, rikthehen të dëmtuarit, Interi i plotë ndaj Napolit!

Antonio Conte e kishte thënë që më herët që Interi i tij duhet të sforcohej [...]

Haradinaj: Do me djeg LDK-në, Kurti

Haradinaj: Do me djeg LDK-në, Kurti

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje dhe Albin Kurti, nëse [...]

Harxhohen 55 mijë euro për një trajnim në Durrës, nga ministria e Endrit Shalës

Harxhohen 55 mijë euro për një trajnim në Durrës, nga ministria e Endrit Shalës

E karakterizuar si qeveri që harxhoi të gjitha rezervat e shtetit, tani është ministria e udhëhequr [...]

Hezbollahu zotohet për hakmarrje pas sulmeve ajrore të SHBA-ve që vranë 25 anëtarë të milicisë iraniane në Irak

Hezbollahu zotohet për hakmarrje pas sulmeve ajrore të SHBA-ve që  vranë 25 anëtarë të milicisë iraniane në Irak

Pamje të filmuara nga ajri shfaqin aeroplanit luftarak amerikanë F-15 duke bombarduar milicinë që e [...]

Vëllait të Qëndron Kastratit i ngritet aktakuzë për përgatitje për vepra terroriste

Vëllait të Qëndron Kastratit i ngritet aktakuzë për përgatitje për vepra terroriste

Gëzon Kastrati, ka bërë të ditur se Prokuroria Speciale i ka ngritur një aktakuzë [...]

Pasaportat diplomatike, Qeveria shtyn afatin e përdorimit

Pasaportat diplomatike, Qeveria shtyn afatin e përdorimit

Këshilli i Ministrave ka marrë vendimin për të shtyrë vlefshmërinë e pasaportave diplomatike dhe të [...]

Drejtori ekzekutiv i KDI’së: Çështja më e rëndësishme në vend është themelimi i sa më shpejtë i institucioneve

Drejtori ekzekutiv i KDI’së: Çështja më e rëndësishme në vend  është themelimi i sa më shpejtë i institucioneve

Drejtori ekzekutiv i Institutit Demokratik të Kosovës (KDI), Ismet Kryeziu, ka thënë aktualisht çështja më [...]

Shtatë orë pa energji elektrike qendra e Prishtinës ​

Shtatë orë pa energji elektrike qendra e Prishtinës ​

Një pjesë e Qendrës së Prishtinës është pa energji elektrike që nga ora 13:00 e [...]

Me ‘Zogun’ në skemën e prostitucionit edhe një police e gazetare

Me ‘Zogun’ në skemën e prostitucionit edhe një police e gazetare

Një punonjëse policie me inicialet D.B dhe një gazetare me iniciale A.F, kanë qenë pjesë e [...]

Pacolli nipin e Sami Lushtakut, jashtëligjshëm e çon konsull në Tiranë

Pacolli nipin e Sami Lushtakut, jashtëligjshëm e çon konsull në Tiranë

Behgjet Pacolli i ka vënë kapak politizimit të shërbimit diplomatik, nëpërmjet një vendimi që [...]

Gigi dhe Zayn çuditin fansat

Gigi dhe Zayn çuditin fansat

Modelja Gigi Hadid ka habitur të gjithë kur ka postuar një foto në instagram teksa [...]

Haradinaj: Cucëll mashtruese është Mini-Shengeni

Haradinaj: Cucëll mashtruese është  Mini-Shengeni

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur sot për kryeministrin e Shqipërisë, Edi [...]

Merr flakë gjatë operacionit pacientja me kancer

Merr flakë gjatë operacionit pacientja me kancer

Një paciente ka vdekur pasi u dogj gjatë operacionit në një spital në Rumani. Kirurgët në [...]

Ancelotti “vë veton”, Richarlisson nuk shitet

Ancelotti “vë veton”, Richarlisson nuk shitet

Emërimi i Carlo Ancelottit në krye të skuadrës së Evertonit ka ndryshuar jo vetëm situatën, [...]

Humbje e madhe për Universal

Humbje e madhe për Universal

Studio e filmave Universal do ketë humbje mbi 100 milionë dollarë pas dështimit të adaptimit [...]

Tërmet në Maqedoni

Tërmet në Maqedoni

Maqedonia Lindore u dridh nga tërmeti me madhësi 4.7 në shkallën rihter që goditi Bullgarinë [...]

Haradinaj: Ata që kujtojnë se jemi të ligë, nuk e dinë kush jemi

Haradinaj: Ata që kujtojnë se jemi të ligë, nuk e dinë kush jemi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, në shënimin e Ditës së Veteranit, tha [...]

Kryeziu: Oferta e VV’së ka qënë më bujare

Kryeziu: Oferta e VV’së ka qënë më bujare

Anëtari i VV’së, Taulant Kryeziu, ka thënë në një postim të tijin në Facebook se oferta [...]

Analistët politikë: Krejtë kjo është lojë për inate personale të Thaçit e Kurtit

Analistët politikë: Krejtë kjo është lojë për inate personale të Thaçit e Kurtit

Për herë të tretë brenda pak ditësh, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ftuar [...]

Sipas Billboard, nga dhjetë këngët më të mirë të dekadës e para renditet Bebe Rexha me “Meant to Be”

Sipas Billboard, nga dhjetë këngët më të mirë të dekadës e para renditet Bebe Rexha me “Meant to Be”

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, kryeson këngët më të mira të dekadës [...]

Edi Rama: Kurtit e Mustafës në bisedime më shumë po iu intereson ndarja e pozitave, ndërsa s’ka shumë rëndësi Kosova

Edi Rama: Kurtit e Mustafës në bisedime më shumë po iu intereson ndarja e pozitave, ndërsa s’ka shumë rëndësi Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në videon e fundvitit ka folur për Kosovën dhe [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari