10 femrat me të cilat nuk duhet të martohesh

19.03.2015 12:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
10 femrat me të cilat nuk duhet të martohesh

Tërheqja e madhe ndaj një femre, mund të konfuzojë meshkujt duke e çuar pasionin e momentit në martesë. Por jo gjithmonë kjo zgjedhje është e duhura dhe mund të pendoheni shumë shpejt.

Sipas një site amerikan “Date me” meshkujt përpara se t’i propozojnë një femre për martesë duhet të kenë parasysh disa karakteristika kryesore.

1-Mos u marto me një femër që është e ‘etur’ për mashkull dhe të jepet që në takimin e parë.

2-Mos i propozo një femre që flet shumë dhe gjysmën e fjalëve të saj nuk i kuptoni.

3- Si do kaloni jetën me një femër që vetëm ankohet dhe gjen të meta tek ju në çdo rast?

4-Mos u marto me një femër që ka prioritet gjithmonë pamjen e jashtme dhe vetëm për këtë gjë mendon.

5-Mos e çoni në shtëpi një femër që e ka të vështirë të zgjedhë edhe se çfarë çorapësh do veshë.

6-Femrat që harxhojnë shumë do iu rrënojnë ekonominë, lërini ato të shkatërrojnë jetën e dikujt tjetër, jo tuajën.

7-Mos e merrni seriozisht një femër që pëlqen alkoolin, kur të jetë e dehur mund të përfundojë në shtrat edhe me shokun tuaj.

8-Një femër me komplekse nuk do jetë e lirshme as me ju, kështu që nuk do bëheni psikologu i saj.

9-Mos u martoni me një femër të pavarur, do ua përplasë në fytyrë këtë sa herë t’i jepet rasti.

10- Femrat feministe do jenë telash për ju, nëse ajo do një unazë le t’ia japë dikush tjetër.married_couple

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

15 shprehjet më romantike të filmave të të gjitha kohërave

15 shprehjet më romantike të filmave të të gjitha kohërave

Koha e shalqirit, por çfarë i ndodh trupit kur e konsumoni?

Koha e shalqirit, por çfarë i ndodh trupit kur e konsumoni?

Këshilla të vlefshme para se të filloni zyrtarisht procesin e nxirjes

Këshilla të vlefshme para se të filloni zyrtarisht procesin e nxirjes

Truke të thjeshta për të eliminuar kilet e tepërta para plazhit

Truke të thjeshta për të eliminuar kilet e tepërta para plazhit

Si ta hapni kapakun e kavanozit në sekondë: Pa thikë dhe pa u munduar

Si ta hapni kapakun e kavanozit në sekondë: Pa thikë dhe pa u munduar

Disa ide se si të lini cigaren

Disa ide se si të lini cigaren

​Lista e ushqimeve që ulin rrezikun nga kanceri

​Lista e ushqimeve që ulin rrezikun nga kanceri