​Vdes ylli i filmit “Gone with the Wind”

26.07.2020 21:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​Vdes ylli i filmit “Gone with the Wind”
Aktorja Olivia de Havilland, fituese e dy çmimeve Oskar, ka ndërruar jetën në moshën 104-vjeçare.

Ajo vdiq në Paris, raporton Guardian. Edhe pse De Havilland fitoi dy Oskarë për Aktoren më të Mirë për rolet e saj në ” To Each His Own” (1946) dhe “Heiress” (1949), ajo u kujtua më së miri për rolin e saj si Melanie në “Gone with the Wind” (1939).

De Havilland vazhdoi të veprojë deri në fund të viteve 1980, duke fituar një Glob të Artë në vitin 1986 për rolin e Anastasia në ‘The Mystery of Anna.’

Ajo u lind në vitin 1916 në Tokio dhe u rrit në Kaliforni. Është motra më e madhe e aktores Joan Fontaine./kp/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


LDK: 45 mjekë ikën nga Kosova për një muaj, 200 qytetarë kërkuan shërim jashtë vendit, ministri Latifi jashtë

LDK: 45 mjekë ikën nga Kosova për një muaj, 200 qytetarë kërkuan shërim jashtë vendit, ministri Latifi jashtë

Mehaj: Brenda vitit edhe 600 ushtarë të rinj, blerja e armatimit vazhdon të jetë prioritet

Mehaj: Brenda vitit edhe 600 ushtarë të rinj, blerja e armatimit vazhdon të jetë prioritet

Përforcohet Shqipëria, blen raketa Javelin për ushtrinë

Përforcohet Shqipëria, blen raketa Javelin për ushtrinë

Kurti pritet nga guvernatori i Massachusetts, flasin për mundësitë e investimeve në Kosovë

Kurti pritet nga guvernatori i Massachusetts, flasin për mundësitë e investimeve në Kosovë

Ambasadori Hill: Serbia duhet të vendosë për rrugën evropiane, Kosova dhe Ukraina janë situata të ndryshme

Ambasadori Hill: Serbia duhet të vendosë për rrugën evropiane, Kosova dhe Ukraina janë situata të ndryshme

E godet me shishe qelqi në kokë pasi refuzoi blerjen e armës

E godet me shishe qelqi në kokë pasi refuzoi blerjen e armës

Avokati tregon si të mirrni vizë për bashkimin familjar në Gjermani

Avokati tregon si të mirrni vizë për bashkimin familjar në Gjermani

City apo Liverpool? Sot vendoset fituesi i Premier League

City apo Liverpool? Sot vendoset fituesi i Premier League

Moti për sot dhe nesër

Moti për sot dhe nesër

Gjendet i vdekur në shtëpinë e tij në Prizren

Gjendet i vdekur në shtëpinë e tij në Prizren

Raporti i Policisë për vdekjen e të miturit nga Vushtrria

Raporti i Policisë për vdekjen e të miturit nga Vushtrria

Përplasje në Bundestagun gjerman për ndërhyrjen e NATO-s në Kosovë

Përplasje në Bundestagun gjerman për ndërhyrjen e NATO-s në Kosovë

213 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

213 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Momente prekëse, nëna me kancer ndahet mes lotësh nga i biri para se të niset drejt spitalit

Momente prekëse, nëna me kancer ndahet mes lotësh nga i biri para se të niset drejt spitalit

Lija e majmunëve, IKSHPK del me njoftim për qytetarët e Kosovës

Lija e majmunëve, IKSHPK del me njoftim për qytetarët e Kosovës

Rrëfimet e të burgosurve në Burgun e Dubravës, si përfunduan prapa grilave përdoruesit e narkotikëve

Rrëfimet e të burgosurve në Burgun e Dubravës, si përfunduan prapa grilave përdoruesit e narkotikëve