​5 gjëra te një grua që rrëzon çdo burrë në këmbë

24.11.2020 17:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​5 gjëra te një grua që rrëzon çdo burrë në këmbë

Ka shumë këshilla kontradiktore për të dalë dhe për të fituar zemrën e dikujt: bëj sikur je i pathyeshëm, mos pretendo të jesh i pathyeshëm, bëhu i vetvetiu, bëhu adhurues i sportit, bëhu seksi, por gjithsesi me këmbë në tokë list lista vazhdon për një kohë të pacaktuar.

Sipas kolumnistit Brian Fairbecks nga “Your Tango”, ka tetë gjëra që burrat i duan dhe i konsiderojnë të parezistueshme.

Ai thotë se një femër nëse bën të paktën një gjë nga kjo listë, do të tërheqë vëmendjen përgjithmonë.

Keni një sens të shkëlqyeshëm humori

Një nga metodat më të thjeshta (dhe çuditërisht më pak të përdorura) është sensi i mirë i humorit. Kur femrat u përgjigjen shakave të tyre, në vend që thjesht të qeshin, burrat e dinë se kanë bërë zgjedhjen e duhur.

Siç shkruan Brian, “Ne duam një grua që është partneri ynë në një bisedë argëtuese, jo thjesht një adhuruese e humorit tonë”.

Ju nuk jeni të fiksuar pas dollapit tuaj

Nëse e shpenzoni pjesën më të madhe të kohës, energjisë dhe parave tuaja në rroba dhe këpucë, burrat mund të dyshojnë se jeni pak sipërfaqësor.

“Ne e pëlqejmë atë sesi një grua kujdeset për pamjen e saj, por që gjithashtu e di se tërheqja është më shumë në vetëbesim sesa në posedimin e këpucëve të shtrenjta.”

Ju nuk dashuroheni lehtë

Ashtu si ligjet e furnizimit dhe kërkesës, burrat duan vëmendjen e grave para se ta marrin atë.

Ju jeni të shëndetshëm, por nuk jeni të fiksuar pas shëndetit

Nuk është për t’u habitur, burrave u pëlqen të shohin një grua me një trup të mirë, por jo nëse kjo do të thotë të kalosh më shumë kohë në palestër sesa me ta.

Ai gjithashtu do t’ju falë që keni ngrënë një sallatë në takimin e parë, por jo në çdo takim të dytë për pjesën tjetër të jetës tuaj. Mos harroni: burrat pëlqejnë linjat trupore, dhe gratë që ngrenë pesha çdo ditë janë paksa frikësuese.

Ju jeni e apasionuar

Është gjithmonë frymëzuese kur dikush bën diçka me pasion. Pavarësisht nëse është një hobi apo punë, të shohësh një grua të pasionuar për diçka në jetën e saj është shumë tërheqëse për burrat.

Ju keni miq

Ndërsa afrimi me një shoqëri femërore me zë të lartë është pak frikësuese, një marrëdhënie me një grua pa një mik është edhe më e frikshme.

“Është mirë të dimë që ne mund të kalojmë ca kohë vetëm ose në shoqërinë e burrave, dhe jo gjithmonë të kemi dikë të vetmuar dhe të zhgënjyer rreth nesh. Përveç kësaj, një prej miqve tuaj mund të pëlqejë një nga miqtë tanë, dhe kjo është një nga situatat tona të preferuara për win-win. “

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Arben Vitia shkarkon kryeinspektoren e Inspektoratit Shëndetësor dhe kryeshefin e AKPM-së

Arben Vitia shkarkon kryeinspektoren e Inspektoratit Shëndetësor dhe kryeshefin e AKPM-së

Pasi shpalli divorcin Bill Gates deklarohet: Ishte martesë pa dashuri

Pasi shpalli divorcin Bill Gates deklarohet: Ishte martesë pa dashuri

Liga Premier shet të drejtat televizive për 5.2 miliardë euro

Liga Premier shet të drejtat televizive për 5.2 miliardë euro

“Copën e bakllaves kam me hangër për ty”, Adelina rrënqeth me dedikimin për babain e ndjerë

“Copën e bakllaves kam me hangër për ty”, Adelina rrënqeth me dedikimin për babain e ndjerë

Llapi e dërgon trofeun e Kupës së Kosovës në xhami gjatë faljes së Bajramit

Llapi e dërgon trofeun e Kupës së Kosovës në xhami gjatë faljes së Bajramit

Glauk Konjufca thërret seancë të jashtëzakonshme në Kuvend

Glauk Konjufca thërret seancë të jashtëzakonshme në Kuvend

Kurti e Konjufca nderojnë heroin Agron Rrahmani në 23-vjetorin e vrasjes

Kurti e Konjufca nderojnë heroin Agron Rrahmani në 23-vjetorin e vrasjes

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

Shqipëria mund të ndërmjetësojë në ushtrimin e padisë ndaj Serbisë për gjenocid, thotë Baraliu

Shqipëria mund të ndërmjetësojë në ushtrimin e padisë ndaj Serbisë për gjenocid, thotë Baraliu

‘Kam informacione të dorës së parë, Çitaku do të jetë krydiplomatja e ardhshme e Shqipërisë’

‘Kam informacione të dorës së parë, Çitaku do të jetë krydiplomatja e ardhshme e Shqipërisë’

Dhunë në familje, gruaja rrah burrin në Neredime të Ferizajit

Dhunë në familje, gruaja rrah burrin në Neredime të Ferizajit

Nuk fshihen më, Melisa dhe Andi shkëmbejnë puthje në mes të emisionit

Nuk fshihen më, Melisa dhe Andi shkëmbejnë puthje në mes të emisionit

Kosova i fiton 4 medalje në Kroaci, vëllezërit Bajoku i fitojnë të artat

Kosova i fiton 4 medalje në Kroaci, vëllezërit Bajoku i fitojnë të artat

Dalin rezultatet e lotarisë amerikane – ja si ta kuptoni nëse keni fituar

Dalin rezultatet e lotarisë amerikane – ja si ta kuptoni nëse keni fituar

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes: Krenar të jemi bashkë me Ushtrinë e Kosovës në Kuvajt

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes: Krenar të jemi bashkë me Ushtrinë e Kosovës në Kuvajt

Rivaldo: Aguero do të ishte një nënshkrim i shkëlqyeshëm për Barcelonën

Rivaldo: Aguero do të ishte një nënshkrim i shkëlqyeshëm për Barcelonën