Zhytësit iu grumbulluan përreth mijëra peshq të vegjël, po iknin nga një peshkaqen (Video)

07.08.2018 01:37
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zhytësit iu grumbulluan përreth mijëra peshq të vegjël, po iknin nga një peshkaqen (Video)

Tobias Sacht ishte duke u zhytur në bregdetin e Hurghada të Egjiptit, kur iu grumbulluan përreth mijëra peshq të vegjël.

I mahnitur me gjallesat që i notonin pranë, zhytësi as që e pa që prapa po i vjen një peshkaqen gjigant, transmeton Telegrafi.

“I shihja miqtë që më filmonin, ndërsa mijëra ndodhesha në topin e peshqve. Kam mundur të sulmohem prej peshkaqenit”, ka thënë Sacht.

Madje, miqtë e tij janë shprehur që janë xhelozë, pse peshqit nuk u grumbulluan te ata, që të përjetonin ndjenjën e rrallë.

Kur peshqit e vegjël ndjehen në rrezik, ata mblidhen së bashku dhe notojnë në mënyrë sferike.

Në këto momente, zhytësit e shfrytëzojnë rastin që t’ju hynë në mes dhe të bëjnë fotografi, por nuk ka ndodhur më parë, që të grumbullohen rreth një zhytësi dhe që vazhdojnë të rrotullohen. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Telefoni i parë me xhamin Gorilla Glass 6 vjen nga Oppo

Telefoni i parë me xhamin Gorilla Glass 6 vjen nga Oppo

Interi pas Maximiliano Mezas

Interi pas Maximiliano Mezas

Valon Behrami thotë se Zvicra e ka përjashtuar: Petkovic më tha se nuk jam më pjesë e kombëtares, ky vendimi është mbi sportin

Valon Behrami thotë se Zvicra e ka përjashtuar: Petkovic më tha se nuk jam më pjesë e kombëtares, ky vendimi është mbi sportin

9 arsye pse duhet të konsumoni çdo ditë nga një kivi

9 arsye pse duhet të konsumoni çdo ditë nga një kivi

Gjarpri “gëlltit” pëllumbin në një rrugë të frekuentuar të Londrës (Video, +18)

Gjarpri “gëlltit” pëllumbin në një rrugë të frekuentuar të Londrës (Video, +18)

Google do të lajmërojë administratorët G Suite nëse kanë qenë objektiv sulmesh nga hakera shtetërore të sponsorizuar

Google do të lajmërojë administratorët G Suite nëse kanë qenë objektiv sulmesh nga hakera shtetërore të sponsorizuar

Courtois bojkoton stërvitjet e Chelseat

Courtois bojkoton stërvitjet e Chelseat

LeBron James mund të rikthehet te Cleveland Cavaliers

LeBron James mund të rikthehet te Cleveland Cavaliers

Urthi shkakton kancerin e fytit?

Urthi shkakton kancerin e fytit?

Virusi që goditi fabrikat e kontraktorit të Apple mund të shtyjë debutimin në treg të iPhone

Virusi që goditi fabrikat e kontraktorit të Apple mund të shtyjë debutimin në treg të iPhone

Granit Xhaka reagon për përjashtimin e Valon Behramit nga Zvicra

Granit Xhaka reagon për përjashtimin e Valon Behramit nga Zvicra

Zhytësit iu grumbulluan përreth mijëra peshq të vegjël, po iknin nga një peshkaqen (Video)

Zhytësit iu grumbulluan përreth mijëra peshq të vegjël, po iknin nga një peshkaqen (Video)

Buffon e ka ditur që Juventusi do të nënshkruante me Ronaldon

Buffon e ka ditur që Juventusi do të nënshkruante me Ronaldon

5 smartfonët më të shitur të të gjitha kohërave

5 smartfonët më të shitur të të gjitha kohërave

Në Kosovë, adresa e dobësimit ka vetëm një emër

Në Kosovë, adresa e dobësimit ka vetëm një emër

Historia e suksesit – Monaco brenda një viti 550 milionë euro përfitime nga shitjet

Historia e suksesit – Monaco brenda një viti 550 milionë euro përfitime nga shitjet