Zebra dhe gjirafa në garë vrapimi para vizitorëve të kopshtit zoologjik (Foto)

18.04.2019 17:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Zebra dhe gjirafa në garë vrapimi para vizitorëve të kopshtit zoologjik (Foto)

Qafa e gjatë që ka gjirafa, e ka ndihmuar të fitonte garën ndaj zebrës së vogël.

Vizitorët e një parku zoologjik në Wiltshire të Anglisë, kanë pasur mundësinë e rrallë, të shohin një garë vrapimi mes dy kafshëve të ndryshme, transmeton Telegrafi.

“Gjithçka dukej se ishte kryer, me zebrën që ishte më e shpejtë, por në fund gjirafa zgjati kokën dhe doli përtej cakut” është përshkruar ngjarja komike.

Megjithëse janë dy specie të ndryshme, që të dy krijesat që kanë ardhur në jetë disa muaj më herët, po shoqërohen dhe kalojnë tërë kohën së bashku. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zebra dhe gjirafa në garë vrapimi para vizitorëve të kopshtit zoologjik (Foto)

Zebra dhe gjirafa në garë vrapimi para vizitorëve të kopshtit zoologjik (Foto)

Reporterët pa Kufij rendisin Kosovën në vendin e 75 për lirinë e shtypit

Reporterët pa Kufij rendisin Kosovën në vendin e 75 për lirinë e shtypit

Transmetimet analoge, Kuvendi kritikon AMA për menaxhimin e procesit të dixhitalizimit

Transmetimet analoge, Kuvendi kritikon AMA për menaxhimin e procesit të dixhitalizimit

IPKO Foundation dhe RIT Kosova organizojnë për vitin e 5-të me radhë Girls in ICT

IPKO Foundation dhe RIT Kosova organizojnë për vitin e 5-të me radhë Girls in ICT

Facebook ka aksesuar kontaktet e 1.5 milion e-maileve të përdoruesve

Facebook ka aksesuar kontaktet e 1.5 milion e-maileve të përdoruesve

Komunikimi nëpërmjet rrezeve të dritës

Komunikimi nëpërmjet rrezeve të dritës

Mbi 2,000 objekte me qira në Booking.com nga Shqipëria, probleme për Tatimet

Mbi 2,000 objekte me qira në Booking.com nga Shqipëria, probleme për Tatimet

E bujshme, Apple dhe Qualcomm “ulin” armët

E bujshme, Apple dhe Qualcomm “ulin” armët

Radikalizimi në internet problem për Evropën Juglindore

Radikalizimi në internet problem për Evropën Juglindore

LG shtyn debutimin e telefonit 5G

LG shtyn debutimin e telefonit 5G

Premiera e Sezonit 8 të Game of Thrones kishte 55 milionë shikime të piratuara

Premiera e Sezonit 8 të Game of Thrones kishte 55 milionë shikime të piratuara

Microsoft prezanton një version 85-inç të Surface Hub 2

Microsoft prezanton një version 85-inç të Surface Hub 2

Google shton kontrollet për zhvilluesit e rinj në Android

Google shton kontrollet për zhvilluesit e rinj në Android

Njoftimi nëpërmjet gazetës, se një çift i ri janë ekskluzivisht në lidhje (Foto)

Njoftimi nëpërmjet gazetës, se një çift i ri janë ekskluzivisht në lidhje (Foto)

OnePlus 7, hidhet dritë mbi cilësitë e telefonit

OnePlus 7, hidhet dritë mbi cilësitë e telefonit

Befasia më e madhe për nusen, ishte një qen që ia dhuroi bashkëshorti gjatë dasmës (Video)

Befasia më e madhe për nusen, ishte një qen që ia dhuroi bashkëshorti gjatë dasmës (Video)